Tesco [zdjęcie ilustracyjne]

i

Autor: Wikipedia.org

Koniec stacji paliw Tesco. Jest nowy właściciel

2020-10-13 14:19

Niewiele ponad dwa miesiące temu Anwim złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, by nabyć część mienia spółki Snowfinch 17. Sprawa dotyczy stacji paliw, które należą do Tesco w Warszawie i Lublinie. Z końcem sierpnia UOKiK wydał zgodę na taką koncentrację.

Tesco powoli wycofuje się z naszego kraju. Zamykane są kolejne sklepy, brytyjska sieć marketów zwalnia również pracowników. 12 sierpnia Anwim złożył wniosek do UOKiK o zgodę na nabycie mienia spółki Snowfinch 17. Dotyczy ona stacji paliw Tesco zlokalizowanych przy sklepach w Warszawie i w Lublinie. 31 sierpnia prezes UOKIK wydał zgodę na dokonanie koncentracji.

Zobacz również: Koronawirus w Polsce: Godziny dla seniorów. Jakie są zasady? [WSZYSTKO CO MUSISZ WIEDZIEĆ]

- Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego wszczętego na wniosek Anwim S.A. z siedzibą w Warszawie, wydaje zgodę na dokonanie koncentracji, polegającej na nabyciu przez Anwim S.A. z siedzibą w Warszawie części mienia Snowfinch 17 sp. z o.o. Warsaw Stalowa Property sp.k. z siedzibą w Warszawie, Snowfinch 17 sp. z o.o. Wroclaw sp.k. z siedzibą w Warszawie oraz Snowfinch 17 sp. z o.o. Lublin Property sp.k. z siedzibą w Warszawie, na zasadach określonych we wniosku – napisał UOKiK.

Zobacz też: Promocje Rossmann: minus 60 procent na kosmetyki do makijażu. Od kiedy? Jakie zasady?

Anwim przede wszystkim zajmuje się sprzedażą paliw płynnych oraz detaliczną sprzedażą paliw na stacjach własnych oraz partnerskich w ramach sieci stacji paliw Moya.

WYSADZILI bankomat i zgubili łup! Tysiące złotych na ulicy! Zrobili to pod nosem policji!
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze