Koniec z piciem alkoholu w samolotach

i

Autor: shutterstock

Koniec z alkoholem podczas lotu. I to nie przez COVID-19

2021-05-31 13:32

Dwie z pięciu największych amerykańskich linii lotniczych – American Airlines i Southwest nie planują powrotu do podawania alkoholu na swoich rejsach - podaje "Rzeczpospolita". Podobnie zamierzają zrobić United. To efekt rosnącej agresji pasażerów.

Jak informuje "Rz" linie Southwest zamierzają nie podawać alkoholu na pokładach swoich samolotów przynajmniej do 13 sierpnia. Linia jako powód podała właśnie wzrost agresji ze strony pasażerów i zwiększoną częstotliwość chuligańskich wybryków. - Nigdy w życiu nie byliśmy świadkami takiej agresji ze strony pasażerów. Wielu z nich już do samolotu wsiada ze złym nastawieniem do personelu pokładowego - mówiła w rozmowie z „New York Times" Sara Nelson, przewodnicząca Stowarzyszenia Personelu Pokładowego. Trend zauważa również Federalna Agencja Lotnictwa (FAA). Agencja poinformowała, że trend wzrostowy dał się zauważył w ostatnich miesiącach 2020.

Pijany spowodował kolizję na oczach policjanta

Prezes FAA, Steve Dickinson zapowiedział „zero tolerancji" dla takich awanturników, którzy nie chcą założyć masek, kłócą się z personelem pokładowym, współpasażerami, czy też piją alkohol bez zezwolenia. Osoby, którym puszczają nerwy podczas podróży lotniczych, muszą się liczyć z potężnymi karami. Grozi im zazwyczaj grzywna w wysokości od 9 do nawet 35 tys. dolarów. 

Sonda
Czy na pokładach samolotów powinno się sprzedawać podróżnym alkohol?

Jak podaje "Rzeczpospolita" awantury wywołuje przede wszystkim nakaz zakrywania nosa i ust podczas pobytu na lotnisku i na pokładzie samolotu. Po alkoholu te maski przeszkadzają niektórym pasażerom jeszcze bardziej. Po 13 września 2021 r. w całych USA nie będzie już obowiązywał nakaz zasłaniania nosa i ust we wszystkich środkach transportu.

Najnowsze