Netflix

i

Autor: Pixabay

Netflix

Koniec ze współdzieleniem konta na Netfliksie! Za każdym razem będziesz weryfikowany

2023-01-06 18:59

Netflix zapowiedział już ograniczenia we współdzieleniu kont, które mają ograniczyć nadużywanie tej funkcji, a na ten temat pojawiło się sporo niejasnych doniesień. Platforma postanowiła uciąć spekulacje i opublikowała instrukcję, jak będzie wyglądało współdzielenie kont po wprowadzeniu zmian. Wygląda na to, że będziemy musieli się weryfikować specjalnym kodem.

Netflix wprowadza obostrzenia we współdzieleniu kont

Jak określił to Netflix konto można współdzielić jedynie z osobami, z którymi dzielimy gospodarstwo domowe, a wytypowanie urządzeń z których będziemy mogli korzystać nastąpi poprzez adresy IP, identyfikatory urządzeń i aktywność na zalogowanych urządzeniach. Platforma informuje, że jeżeli dojdzie do logowania z urządzenia spoza gospodarstwa domowego, lub takowe będzie używane w sposób ciągły, Netflix może poprosić o weryfikacje urządzenia.

Dostaniemy na numer telefonu lub e-maila link do strony, na której będziemy musieli wpisać 4-cyfrowy kod do weryfikacji, na co będziemy mieli jedynie 15 minut. Jeśli ten czas upłynie, będziemy musieli poprosić o ponowną weryfikację. Ponadto pytania o weryfikacje mogą się przytrafiać co jakiś czas.

Nowa polityka Netflixa może uderzyć w część klientów

Netflix wprowadza zmiany ze względu na to, że wiele osób nadużywało współdzielenia i np. dzieliło konto ze znajomymi mieszkającymi w innych miejscach. Zaostrzenie polityki przez platformę wywołuje jednak kontrowersje wśród osób, które posiadają np. dwa mieszkania, bo w tym przypadku muszą dwa razy płacić za jedno konto.

Pieniądze to nie wszystko Marlena Maląg
Sonda
Czy jesteś fanem Netflixa?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze