Market

i

Autor: Pixabay.com

KONIEC zakazu handlu w niedziele! Biedronka i sklepy budowlane otwarte!

2021-07-14 15:02

Coraz więcej sklepów otwiera się w niedzielę. Początkowo zakaz handlu zaczęły omijać markety spożywcze, później również budowlane. Markety po prostu sprytnie zamieniają się w placówki pocztowe. Wtedy mogą działać legalnie w każdą niedziele. Niedawno w ten sposób zaczęła pracować pierwsza Biedronka. Zakaz handlu powoli staje się fikcją

Sklepy spożywcze jako placówki pocztowe mogą działać w każdą niedzielę. Do tego zdążyliśmy się przyzwyczaić. Czynna jest już w każdą niedzielę pierwsza Biedronka

Biedronka czynna we wszystkie niedziele. Sprytny sposób na obejście zakazu. Pierwsza już tak działa

Ale, jak ustalił portal wiadomoscihandlowe.pl, co najmniej dwa markety należącej do Grupy Muszkieterów sieci Bricomarche – w Poznaniu i Pabianicach , również stały się placówkami pocztowymi i zapraszają swoich klientów na zakupy także w niedziele objęte zakazem handlu.

Punkt pocztowy w Bricomarche

Dziennikarze portalu sprawdzili jak w praktyce działa punkt pocztowy w Bricomarche w Pabianicach. Okazało, przedsiębiorca prowadzący ten market budowlany podpisał umowę z firmą InPost i jego sklep stał się punktem odbioru i nadawania przesyłek tej właśnie firmy, o czym informuje stosowna naklejka na drzwiach wejściowych. Uzupełnijmy, że punkt jest czynny w godzinach pracy marketu. W niedziele są to godziny 10:00 – 18:00.

ZOBACZ: Nowe emerytury! Dodatkowe pieniądze dla emerytów i rencistów! Seniorzy dostaną ok. 50 zł więcej

Punktem pocztowym jest także zlokalizowany naprzeciwko supermarket Intermarche Power – obie placówki pocztowe mają wspólny parking dla klientów – prowadzony przez inną spółkę należącą do Grupy Muszkieterów. Jak punkt odbioru i nadawania przesyłek w Bricomarche działa w praktyce?

Zobacz też: Polska firma szykuje rewolucję w zakupach przez internet. Wszystko kupisz przez chat

Jak podaje portal wiadomoscihandlowe.pl - można przynieść przesyłkę i ją zostawić. „Resztę załatwia pan z InPostem. Płaci pan InPostowi, wypełnia formularz na ich stronie, drukuje list przewozowy, nakleja go na paczkę i przynosi pan ją do nas. A oni ją odbierają. To wszystko – wyjaśnił dziennikarzom pracownik sklepu. Zapytany, czy ktoś może nadać przesyłkę z innego miejsca na adres Bricomarche w Pabianicach, tak by adresat mógł ją odebrać w sklepie, pracownik odpowiedział że usługa działa już półtora miesiąca i przez ten czas były dwie czy trzy przesyłki do przekazania InPostowi. A czy to działa w drugą stronę, trudno powiedzieć, żadna taka paczka dotąd nie przyszła.

Debata e-Polska. Rewolucja Cyfrowa III edycja. Sprzedaż bezpośrednia
Sonda
Gdzie najczęściej robisz zakupy?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze