Tureckie linie lotnicze Pegasus

i

Autor: Chromorange/Vario Images/Forum Tureckie linie lotnicze Pegasus

Linie lotnicze

Konkurencja dla Ryanaira i Wizzaira w Polsce! Kiedy ruszy nowa tania linia lotnicza?

2023-05-10 1:13

W Polsce zacznie działać kolejna tania linia lotnicza, która będzie konkurencją dla Ryanair oraz WizzAir. Tureckie linie lotnicze Pegasus już 4 czerwca mają uruchomić loty z Warszawy do Ankary. W tej chwili rezerwować można je jedynie raz w tygodniu, ale wiemy już, że planowana jest dalsza ekspansja.

Turecka linia lotnicza wchodzi do Polski. Kiedy będą loty do Ankary?

Jak podaje portal Fly4Free od kilku lat mówiło się o wejściu Pegasusa do Polski, jednak ekspansję tureckiej linii miała uniemożliwiać stara polsko-turecka umowa bilateralna. Serwis poinformował, że w systemie rezerwacyjnym Pegasus Airlines pojawiło się połączenie z stolicy Turcji - Ankary do Warszawy.

Jak informuje portal tvn24.pl, biuro prasowe Lotniska Chopina potwierdziło, że "linia Pegasus zgłosiła zapotrzebowanie na sloty, a rejsy będą realizowane od początku czerwca prawie do końca października". Na ten moment wiadomo, że będzie to 22 października.

W systemie rezerwacyjnym można zauważyć, że loty na pewno będą realizowane raz w tygodniu - w niedzielę. Startować będą z Ankary o 10:15 i lądować na lotnisku Chopina o 12:05. Z Polski wylecą o 13:05, a wylądują w Turcji o 16:40 (czasu lokalnego).

Biuro prasowe poinformowało jednak portal tvn24.pl, "rejsy między Warszawą a Ankarą będą się odbywać trzy razy w tygodniu, we wtorki, czwartki i niedziele".

Turcja popularnym kierunkiem turystycznym wśród Polaków

Serwis Fly4Free podaje, że od dłuższego czasu turyści wyczekiwali uruchomienia połączeń linii Pegasus ze względu na atrakcyjne ceny i sporą popularność Turcji wśród polskich podróżnych, tylko w zeszłym roku kraj odwiedziło 1,1 mln turystów z Polski. Do tej pory dotyczyło to głównie lotów czarterowych na wyjazdy organizowane przez biura takie jak Orex Travel, a loty indywidualne były znacznie trudniejsze do organizacji.

Wieczorny Express Daniel Obajtek
Sonda
Czy byłeś/byłaś kiedyś w Turcji?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze