pieniądze/waluty/banknoty

i

Autor: shutterstock

Fundusze Europejskie

KPO coraz bliżej? Znamy kulisy negocjacji z Brukselą

2022-12-12 7:23

"DGP" udało się poznać kulisy negocjacji między Warszawą a Brukselą na temat odblokowania pieniędzy z KPO. Wyłania się z nich jeden wariant negatywny, w którym do czasu przyszłorocznych wyborów sytuacja się nie zmieni, i dwa pozytywne – czytamy w poniedziałkowym "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Kluczowe będą gwarancje

"DGP" udało się poznać kulisy negocjacji między Warszawą a Brukselą na temat odblokowania pieniędzy z KPO. Wyłania się z nich jeden wariant negatywny, w którym do czasu przyszłorocznych wyborów sytuacja się nie zmieni, i dwa pozytywne. Z rządu płyną sygnały, że klimat rozmów poprawił się na tyle, że w najbardziej optymistycznym scenariuszu do porozumienia może dojść nawet w tym miesiącu" – czytamy w poniedziałkowym "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Według gazety, kluczowym elementem mają być gwarancje, których obie strony powinny sobie udzielić.

"Cały spór wynika z kryzysu zaufania. Komisja poczuła się oszukana, gdy w prezydenckiej ustawie, której treść wcześniej z nią uzgodniliśmy, pojawiły się jakieś poprawki. Z kolei my czuliśmy się zaskakiwani kolejnymi żądaniami komisarzy. Tym razem chcemy tego uniknąć" – powiedziała gazecie "osoba z rządu". 

Pieniądze to nie wszystko- Rafał Bochenek
Sonda
Czy KPO jest wybawieniem dla Polski?

Pieniądze z KPO popłynęłyby do Polski dawno, gdyby premier był niezależny?

Były premier nie ma wątpliwości. POSŁUCHAJ!

Listen to "Morawiecki nie jest niestety suwerennym premierem, zależy od szefa z Nowogrodzkiej - Marek Belka. EXPRESS BIEDRZYCKIEJ" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze