pieniądze

i

Autor: Marek BAZAK/East News

Bankowość

Kredyt hipoteczny przez internet jak "chwilówka". Rewolucja w bankowości

2023-01-20 9:08

Żeby zaciągnąć kredyt mieszkaniowy, wystarczy wypełnić elektroniczny wniosek. Resztę załatwi bank - łącznie z wpisem do hipoteki. To na razie futurologia. Za trzy lata - rzeczywistość - pisze w piątek "Puls Biznesu". Dziennik zauważa, że w grudniu 2022 r. w rozległej strategii PKO BP wśród wielu realizowanych i zapowiadanych projektów znalazła się cyfrowa hipoteka.

Pożyczki przenoszą się do sieci. Pojawi się cyfrowa hipoteka?

Dziennik zauważa, że w grudniu 2022 r. w rozległej strategii PKO BP wśród wielu realizowanych i zapowiadanych projektów znalazła się cyfrowa hipoteka.

"Zdaliśmy sobie sprawę, że cyfryzacja analogowego procesu jest niewykonalna. Nie będziemy w stanie budować go "pod telefon", bo jest zbyt skomplikowany, rozbudowany i klient zupełnie w nim się pogubi" – mówi, cytowany przez gazetę, Tomasz Frąckowiak, dyrektor zarządzający w pionie bankowości detalicznej PKO BP.

"Cyfrowa hipoteka to automatyzacja procesu, rezygnacja z odpytywania klienta o zaświadczenia i dokumenty, generalnie z całej papierologii związanej z zaciągnięciem kredytu mieszkaniowego" – wyjaśnia w "PB" Jakub Marcinkiewicz, kierujący projektem w banku.

W praktyce ma to wyglądać tak, że klient wypełnia elektroniczny wniosek kredytowy, informuje, jaką nieruchomość i gdzie chce kupić, wysyła i na tym jego udział się kończy. Nie będzie musiał dostarczać zaświadczenia o zarobkach, źródłach dochodu, operatów szacunkowych i całej reszty dokumentacji. Wszystko załatwi za niego bank.

Pieniądze to nie wszystko. Waldemar Buda
Sonda
Skorzystałeś z wakacji kredytowych?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze