Krystyna Pawłowicz je w sejmie

i

Autor: Artur Hojny Krystyna Pawłowicz je w sejmie

Krystyna Pawłowicz utajniła swój majątek. Co chce ukryć była posłanka?

2022-06-29 20:58

Krystyna Pawłowicz (70 l.), podobnie jak czworo innych sędziów Trybunału Konstytucyjnego, nie ujawniła swojego majątku. Była posłanka Prawa i Sprawiedliwości, a obecnie członkini składu sędziów Trybunału Konstytucyjnego, znalazła się pod ochroną klauzuli tajności.

Krystyna Pawłowicz z możliwości utajenia swojego majątku skorzystała podobnie jak w 2021 roku. Oprócz niej nie ujawniono oświadczenia majątkowego także  Justyna Piskorskiego (51 l.), Bartłomieja Sochańskiego (67 l.), Michała Warcińskiego (42 l.) i Jarosława Wyrembaka (55 l.).

Krystyna Pawłowicz ukrywa majątek pod klauzulą tajności

W stosunku do oświadczeń majątkowych sędziów zastosowana została klauzula tajności. Oficjalny komunikat po przejściu na stronę, gdzie powinno się znaleźć oświadczenie majątkowe Krystyny Pawłowicz, głosi "uwzględniono wniosek o nadanie klauzuli tajności „zastrzeżone” dla oświadczenia o stanie majątkowym za rok 2021".

Poniżej galeria pokazująca inflację na świecie

trybunał konstytucyjny Krystyna Pawłowicz

i

Autor: Terlecki screenshot https://trybunal.gov.pl

Krystyna Pawłowicz wrażliwa na punkcie majątku. Wyzywała od dziada kalwaryjskiego

Przypomnijmy, że w minionych miesiącach dyskusja dotycząca majątków sędziów Trybunału Konstytucyjnego rozgorzała, przez co nie udało się utajnić wszystkich uposażeń. W trakcie debaty publicznej nad jawnością w Trybunale poseł Lewicy Tomasz Trela złożył wniosek o ujawnienie majątku Krystyny Pawłowicz. Jej reakcja była natychmiastowa. - Ty chamie, łobuzie, dziadu kalwaryjski - wrzała wówczas Krystyna Pawłowicz.

Mimo zwrócenia uwagi na problem utajania majątków w Trybunale Konstytucyjnym Pawłowicz zdołała zachować tajemnicę wokół majątku. Ostatnie dostępne oświadczenie majątkowe byłej posłanki PiS, a obecnie sędzi Trybunału Konstytucyjnego, jest z 30 marca 2020 roku.

Wówczas majątek Krystyny Pawłowicz opiewał na 90 tys. zł i 2 tys. dolarów oszczędności, dwa mieszkania oraz metale przemysłowe warte 150 tys. zł.

Sonda
Czy Krystyna Pawłowicz powinna ujawnić swój majątek?
Kongres 590 - Wojciech Dąbrowski, prezes PGE | Pieniądze To Nie Wszystko Extra
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze