PIOTR NAIMSKI

i

Autor: Piotr Piwowarski

Kryzys gazowy może trwać lata. Minister Naimski o rynku gazu

2022-05-09 9:38

Sytuacja na europejskim rynku gazu nie uspokoi się z dnia na dzień, lecz może to potrwać nawet 2-3 lata - powiedział w wywiadzie opublikowanym w najnowszym tygodniku "Sieci" pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.

- Jednak nie dopuścimy do niekontrolowanego zbytniego uzależnienia polskiej energetyki od importowanego gazu. Zakładamy wzrost zużycia gazu w naszym kraju do maksymalnie 30-32 mld m sześciennych w ciągu dziesięciu lat. Do tego będziemy technicznie przygotowani, a PGNiG zapewni odpowiednią ilość surowca - powiedział Naimski.

Janusz Steinhoff: Podwyżki gazu sięgną kilkudziesięciu procent

W poniedziałek rano gaz ziemny w kontraktach czerwcowych w holenderskim hubie TTF tanieje o 1,24 proc., do 100,45 euro za MWh.

Gaz ziemny w poniedziałek rano w kontraktach czerwcowych w holenderskim hubie TTF tanieje o 1,24 proc., do 100,45 euro za MWh. W kontraktach lipcowych jego cena na europejskim rynku spada o 0,87 proc. i wynosi 101,6 euro za MWh.

 W piątek na zamknięciu za gaz ziemny w kontraktach czerwcowych płacono 101,7 euro za MWh, a w lipcowych prawie 102,5.(PAP)

Sonda
Czy wolisz drożyznę niż rosyjski gaz?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze