PIOTR NAIMSKI

i

Autor: Piotr Piwowarski

Kryzys gazowy może trwać lata. Minister Naimski o rynku gazu

2022-05-09 9:38

Sytuacja na europejskim rynku gazu nie uspokoi się z dnia na dzień, lecz może to potrwać nawet 2-3 lata - powiedział w wywiadzie opublikowanym w najnowszym tygodniku "Sieci" pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.

- Jednak nie dopuścimy do niekontrolowanego zbytniego uzależnienia polskiej energetyki od importowanego gazu. Zakładamy wzrost zużycia gazu w naszym kraju do maksymalnie 30-32 mld m sześciennych w ciągu dziesięciu lat. Do tego będziemy technicznie przygotowani, a PGNiG zapewni odpowiednią ilość surowca - powiedział Naimski.

Janusz Steinhoff: Podwyżki gazu sięgną kilkudziesięciu procent

W poniedziałek rano gaz ziemny w kontraktach czerwcowych w holenderskim hubie TTF tanieje o 1,24 proc., do 100,45 euro za MWh.

Gaz ziemny w poniedziałek rano w kontraktach czerwcowych w holenderskim hubie TTF tanieje o 1,24 proc., do 100,45 euro za MWh. W kontraktach lipcowych jego cena na europejskim rynku spada o 0,87 proc. i wynosi 101,6 euro za MWh.

 W piątek na zamknięciu za gaz ziemny w kontraktach czerwcowych płacono 101,7 euro za MWh, a w lipcowych prawie 102,5.(PAP)

Sonda
Czy wolisz drożyznę niż rosyjski gaz?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze