Kryzys gospodarczy. Ceny złota poszły mocno do góry

2020-04-03 12:46 MaAl
sztabki złota
Autor: Shutterstock sztabki złota

W sytuacjach finansowej niepewności rzucamy się na złoto. Nie inaczej jest tym razem. Podczas gdy epidemia koronawirusa może spowodować przerażający kryzys gospodarczy, złoto bije rekordy popularności.

Jak pisze "Puls Biznesu", sztabki złota jeszcze nigdy nie sprzedawały się tak szybko, jak w ostatnich tygodniach. Osoby, które postanowiły zainwestować złoto dopiero teraz i odwiedziły stronę Mennicy Polskiej, zamiast opcji kupna sztabki zobaczyły komunikat "Produkt wyprzedany". Jak wyglądają ceny? - Ta o wadze 1 g kosztuje obecnie 300 zł, cena za 2 gramy to 540 zł, a za 10 gramów 2550 zł" - pisze "Puls Biznesu"

Marta Bassani-Prusik, dyrektor działu produktów inwestycyjnych w Mennicy Polskiej radzi, aby na bieżąco sprawdzać dostępność złota, bo sytuacja zmienia się dynamicznie. Mennica dodaje nowe sztabki raz dziennie, ale wyprzedawane są błyskawicznie.

ZOBACZ TEŻ: Sprzedaż alkoholu online? Branża apeluje o wsparcie 

- Mimo że zwiększyliśmy zapasy kilkukrotnie, to popyt okazał się wielokrotnie wyższy. Już pod koniec lutego zauważyliśmy zwiększone zakupy. Utrzymują się one od tego czasu na stałym, wysokim poziomie. Nie jest to zwykły rynek, z jakim mieliśmy do czynienia jeszcze np. dwa miesiące temu - tłumaczy Bassani-Prusik.

Prof. Lew-Starowicz: Uprawiajmy seks, bo wzmacnia odporność.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze