Kryzys gospodarczy. Szokujący pomysł. Dochód podstawowy dla każdego!

2020-04-06 11:12 KaJa
Waluta Euro
Autor: Shutterstock Waluta Euro

Walka z epidemią trwa, a już niestety coraz więcej firm z całego świata zaczyna odczuwać nadchodzący kryzys. Od kilku tygodni większość przedsiębiorstw pozostaje zamknięta, inni zaś pracują na o wiele mniejszych obrotach. Politycy i eksperci z całego świata pracują nad planami wsparcia lokalnych gospodarek. W Hiszpanii, w ramach walki z recesją, rząd chce wypłacać obywatelom bezwarunkowy dochód podstawowy.

Jednym z najgroźniejszych skutków epidemii koronawirusa będzie gigantyczny kryzys gospodarczy. Dotnie on wiele sektorów gospodarki i może mieć przełożenie masowe redukcje etatów. Rządy wielu krajów robią wszystko, aby nie dopuścić do falowych zwolnień. Hiszpania planuje wprowadzić jeden z bardziej kontrowersyjnych pomysłów na ratowanie finansów firm i obywateli. Tamtejsza minister gospodarki, Nadia Calvino chce wprowadzić bezwarunkowy dochód podstawowy dla każdego. Jak przyznała Calvino w rozmowie z telewizją La Sexta pieniądze byłyby wypłacane każdemu obywatelowi z góry przez określony czas.

Czytaj również: Koronawirus. Poczta będzie OTWIERAĆ i CZYTAĆ listy? Ministerstwo wydało oświadczenie!

- Praca jest skomplikowana i trwa na wielu frontach, ale pracujemy, aby osiągnąć cel najszybciej, jak to możliwe. Rząd podejmie wiele działań, aby nikogo nie zostawić samemu, począwszy od pracowników – powiedziała Calvino.

Sprawdź również: Koronawirus. Polska ma pieniądze tylko na 3 miesiące! Przerażające słowa wicepremiera

Działania rządu będą wprowadzane stopniowo. Wpierw zostanie przeprowadzony program pilotażowy wypłat bezwarunkowego dochodu, który z czasem będzie rozszerzony na cały kraj. Nie wykluczone również. że pomysł pieniędzy dla każdego obywatela zostanie utrzymany już na stałe.

Źródło: Bankier.pl

 

 

Najnowsze