Kościół będzie ochraniał emerytów

i

Autor: Shutterstock zdjęcie poglądowe

Księża będą ochraniać emerytów. Kościół w Polsce szkoli się do walki z przestępcami

2021-06-30 7:54

Księża walczący ze złem pod osłoną nocy? Prawie, bowiem Kościół Katolicki w Polsce szkoli duchownych, by ci wyłapywali oszustów. Ma to na celu ochronę emerytów oraz samotnych, którzy są głównym celem ataków przestępców. Księża będą wspierać policjantów, by skuteczniej walczyć z naciągaczami. Czyżby wkrótce ksiądz miał pistolet zamiast tacy i pałkę policyjną zamiast kropidła?

Ksiądz kontra przestępcy

Emeryci otrzymają dodatkową ochronę w postaci księży katolickich. To efekt umowy jaką zawarli Arcybiskup wrocławski Józef Kupny z Komendantem Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu insp. Dariuszem Wesołowskim. Policja szkoli księży z terenu Dolnego Śląska, a przewodnim tematem jest właśnie bezpieczeństwo seniorów.

- Głównym celem spotkania dolnośląskich funkcjonariuszy z przedstawicielami duchowieństwa było opracowanie mechanizmów współdziałania Policji i księży na rzecz poprawy bezpieczeństwa osób starszych i samotnych. Warto przypomnieć, że to właśnie ta grupa społeczna bardzo często staje się ofiarą różnego rodzaju oszustów, którzy wykorzystują ich potrzebę kontaktu z drugim człowiekiem i chęć bycia potrzebnym - wyjaśnia dolnośląska Policja.

Szkolenia dla księży odbywają się w Domu Formacji Stałej Kapłanów Archidiecezji Wrocławskiej. Tam kapłani uczą się między innymi, jak wyglądają schematy działania oszustów. Naciągacze tworzą wiarygodną historię i przekonują potencjalną ofiarę, że historia dotyczy właśnie jej. Kto nie słyszał o emerytach, którzy dali się naciągnąć na metodę na wnuczka czy policjanta?

ZOBACZ: Emerytury w Polsce jeszcze wyższe. Emeryci pławią się w luksusie!

Sonda
Czy uważasz, że księża powinni otrzymywać minimalne wynagrodzenie krajowe zamiast rozliczania się z tacy i innych datków?

- Cel tego działania jest zawsze ten sam - wyłudzenie jak największej kwoty pieniędzy - tłumaczy Policja z Dolnego Śląska.

Czy po serii szkoleń księża dostaną odznaki i broń? Bynajmniej. W policji nawet kapelani nie mają zwykle nawet etatów, pełniąc posługę społecznie. Gdy uda im się już otrzymać umowę, to zarabiają przeciętnie 2 563 złotych brutto, co w porównaniu do innych kapelanów jest kwotą bardzo niską.

SKANDAL! Nowy sołtys na Podlasiu to ksiądz zamieszany w aferę z pedofilami. Gigantyczne pieniądze w tle

Czwarta fala koronawirusa w Polsce! Niedzielski podaje datę
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany