Największe emerytury

i

Autor: Shutterstock

Emerytury w Polsce jeszcze wyższe. Emeryci pławią się w luksusie!

2021-06-28 14:30

Szalenie wysokie emerytury Polaków. Chociaż brzmi to niewiarygodnie, to jednak liczba emerytów-bogaczy znowu wzrosła. Okazuje się, że wielu polskich seniorów nie może narzekać na jesień swojego życia - często otrzymują na "stare lata" świadczenia dużo wyższe od wynagrodzeń młodych Polaków w pełni sił. Zobacz, ile dostają emerytury i kim są najbogatsi emeryci w Polsce.

Bogaty jak... emeryt

Choć minimalna emerytura w Polsce wynosi po waloryzacji 2021 nieco ponad 1250 złotych, a średnia emerytura to ok. 2500 złotych, to tysiące emerytów pobiera z ZUS o wiele większe pieniądze. Zarabiają więcej nawet od Polaków otrzymujących przeciętne krajowe wynagrodzenie, czyli ponad 5600 złotych. Emerytury powyżej 7000 złotych otrzymuje 59 tysięcy seniorów. To aż o przeszło 23 tysiące emerytów więcej niż w 2020 roku. Wśród takich bogaczy znajduje się m.in. dwóch byłych premierów - Jarosław Kaczyński i Leszek Miller.

SPRAWDŹ TEŻ: "Dobry start". Od jutra zmiany w 300 plus! Koniec wypłat gotówki!

ZOBACZ W NASZEJ GALERII PONIŻEJ EMERYTÓW BOGACZY I JAKIE EMERYTURY DOSTAJĄ

Nie brakuje też emerytów, którzy dostają jeszcze więcej! Na świadczenia w wysokości ponad 10 000 złotych liczyć może 2,5 tysiąca seniorów, a osób, którzy dostają ponad 15 000 złotych emerytury jest w Polsce zaledwie 54. Do nich należą choćby arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, który przestał być metropolitą gdańskim a został sołtysem (chociaż on otrzymuje emeryturę z Ministerstwa Obrony Narodowej, nie z ZUS) oraz "zwykły" górnik z województwa lubelskiego, który dostaje ok. 23 000 złotych emerytury!

ZOBACZ KONIECZNIE: Ksiądz Batman w Polsce. Kościół będzie ochraniał emerytów

Biedny jak... też emeryt

Przykre jest jednak to, że wraz ze wzrostem bogatych emerytów wciąż nie brakuje osób, którym nie przysługuje nawet minimalne świadczenie emerytalne. Ich liczba także rośnie i jest przerażająca - emerytury niższe od minimalnej krajowej otrzymuje niemal 315 tysięcy osób. Ci emeryci często muszą przeżyć nawet za mniej niż 400 złotych.

Sonda
Czy uważasz, że przez programy takie jak 500 plus czy trzynastki dla emerytów w Polsce rosną ceny?
Kupił pierścionek i z nią zamieszkał. Zostawił ją w chorobie i bez 100 tys. zł

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze