zakupy/sklepy spożywcze

i

Autor: shutterstock Susza pogłębi drożyznę?

Zmiany godzin otwarcia sklepów. Krótsze zakupy w tygodniu?

2021-06-28 7:50

Biedronka, Lidl, Kaufland, Pepco i nowe godziny otwarcia? Zakaz handlu w niedziele? To powoli prawdziwa wojna. Z jednej strony zwolennicy wprowadzenia rzadkich niedziel handlowych, m.in. PiS, Solidarność i Kościół, z drugiej przedsiębiorcy i... zwykli Polacy. Obywatele są dość zgodni jeśli chodzi o zakaz handlu - albo go znieść, albo wprowadzić nowe obostrzenia, albo iść na ustępstwa. Jednym z nich są nowe godziny otwarcia sklepów.

Zakaz do zmiany

Właśnie minęła jedna z 7 niedziel handlowych w 2021 roku. W pozostałe obowiązuje zakaz handlu (chociaż niektóre sieci obchodzą przepisy). Jednak środowiska branżowe apelują do rządu o zniesienie zakazu. Chodzi o rozpędzenie gospodarki przez pandemię COVID-19, obostrzenia w sklepach (przypominamy - od 26 czerwca obowiązują nowe przepisy) i straty spowodowane tym wszystkim. Zakaz handlu w niedziele nie podoba się też samym obywatelom.

ZOBACZ: Wraca lockdown! Wybuchła panika! Ze sklepów znika papier toaletowy i chleb

Jak informowaliśmy, Polacy zdecydowanie nie uważają, by wprowadzenie niedziel handlowych i niehandlowych w jakikolwiek sposób poprawiło życie rodzinne w Polsce, a to było główne założenie ustawy, co cały czas podkreśla PiS i Kościół Katolicki. Dodatkowo większość obywateli chciałaby móc robić zakupy we wszystkie niedziele, nie tylko handlowe.

NIE UWIERZYSZ! Gwiazdy telewizji na emeryturze zazdroszczą arcybiskupowi. Głódź krył pedofilów, teraz jest bogaczem

O zniesieniu zakazu handlu ze strony rządu nie ma jednak, póki co, mowy. Teraz więc zapytaliśmy Polaków, co sądzą o częściowych zmianach w niedzielach handlowych - zakupy mogliby robić w każdą niedziele, ale w inne dni sklepy takie jak Biedronka, Lidl, Auchan czy Pepco byłyby czynne krócej. Jak się okazuje Polacy gotowi są na takie ustępstwa. Niemal 69 proc. naszych czytelników byłaby zgodna przyjąć zmiany godzin otwarcia sklepów, co oznaczałoby krótsze zakupy w tygodniu w zamian za zniesienie zakazu handlu w niedziele. 26 proc. głosujących jest przeciwna takim ustępstwom w sprawie niedziel handlowych, zaś 5 proc. osób nie miało w tej kwestii zdania.

Sonda
Czy uważasz, że przez programy takie jak 500 plus czy trzynastki dla emerytów w Polsce rosną ceny?
Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź został sołtysem wsi Piaski, która jest częścią jego rodzinnej Bobrówki

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze