Baltona, Pewex

i

Autor: Shutterstock, Pewex Baltona, Pewex

Powrót legendy

Kultowy baton ponownie w sprzedaży. Królował w Pewexach i Baltonie

Ta pyszna słodycz cieszyła się uznaniem ogromnej rzeszy klientów. Teraz mamy dla nich dobrą wiadomość. Legendarny baton Raider będzie znów w sprzedaży w supermarketach. Starsi z nas z pewnością pamiętają, jak kiedyś kupowali go w Pewexie czy Baltonie. Smak dzieciństwa powraca.

Kultowy baton powraca

Zdarza się, że firmy po latach z powrotem wprowadzają dawne marki. Tak niedawno na półki sklepowe powrócił napój Ptyś. Teraz do sprzedaży wróci legendarny Raider, prawdziwy hit lat 70. i 80., niegdyś zastąpiony przez czekoladowo-karmelowego Twixa, dystrybuowanego przez Mars Wrigley. Z informacji prasowej amerykańskiego koncernu wynika, że ​​kultowa marka powraca  – podaje „Lebensmittelzeitung. Koncern planuje przywrócić na niemieckie półki popularną przekąskę w czerwcu tego roku, przynajmniej na krótki czas.

Raidery w sprzedaży od 20 czerwca

Limitowana seria Raiderów będzie dostępna w sprzedaży od 20 czerwca. Projekt opakowania jest w całości oparty na oryginalnym z lat 80-tych. Kultowa marka świętowała swój pierwszy powrót w 2009 roku z okazji jubileuszu obecności koncernu Mars Wrigley w Niemczech. W 2013 roku sieć dyskontów Penny sprzedawała limitowaną edycję Raiderów z okazji 40-lecia istnienia. Jak długo batonik pozostanie w sklepach tym razem, jeszcze nie wiadomo.

Raider zamieniony na Twixa

Batonik dostępny jest w Wielkiej Brytanii od 1967 roku pod nazwą Twix, w Niemczech i krajach sąsiednich został wprowadzony w 1976 roku pod nazwą Raider. W Polsce był sprzedawany w Pewexie i w Baltonie. W 1981 roku Mars postanowił ujednolicić nazwę produktu na całym świecie, zastępując Raidery nazwą Twix.

Sonda
Czy lubisz jeść słodycze?
Pieniądze to nie wszystko Rafał Dutkiewicz
Najnowsze