Kurorty szukają pracowników na lato. Zarobisz nawet 8 tys. zł na rękę

2021-05-17 16:19
Kurorty szykują się do sezonu i szukają pracowników
Autor: SHUTTERSTOCK Kurorty szykują się do sezonu i szukają pracowników

Restauratorzy i hotelarze od początku maja próbują skompletować swoje zespoły. Według danych portalu OLX.pl w maju w gastronomii i hotelarstwie przybyło ponad 170 proc. ogłoszeń o pracę w każdej z branż, w stosunku do kwietnia. Przedsiębiorcy w polskich miejscowościach turystycznych ścigają się o pracowników, także poprzez stawki godzinowe.

Z danych portalu ogłoszeniowego OLX przygotowanych dla Business Insider Polska wynika, że aktywnych ofert pracy w hotelarstwie zamieszczonych w maju przybyło aż o 184 proc, w stosunku do poprzedniego miesiąca. Jest ich obecnie około 1600, z czego najwięcej w woj. zachodniopomorskim (330), pomorskim (240) i dolnośląskim (215).

Stawki proponowane w ofertach są przeróżne. Z reguły oscylują w granicy 20-25 zł za godzinę w przypadku osób sprzątających, ale znalazła się także oferta, w której właściciel obiektu proponuje między 6-9 tys. zł brutto. Oferty dla recepcjonistów zaczynają się od 3 tys. zł.

Hotelarze sa gotowi by przyjąć gości!

Podobnie tendencja kształtuje się w gastronomii. Dane OLX wskazują, że przyrost ofert w maju względem kwietnia, jest na poziomie 175 proc. Dostępnych jest 14,5 tys. ogłoszeń. Najwięcej z nich to oferty pracy dla kucharzy (4,5 tys.) oraz kelnerów i barmanów (4 tys.).

Przoduje tutaj województwo mazowieckie, w którym praca szuka 2,4 tys. osób, dalej znajduje się śląskie, dolnośląskie, pomorskie, małopolskie i wielkopolskie - średnio 1500 ofert w każdym z nich.

Szalona promocja w Pepco To jest mega. Obłędne sandały za kilkanaście złotych!

W przypadku gastronomii stawki zaczynają się średnio od 3000 zł w górę. Na największe zarobki mogą liczyć kucharze.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze