Kursy walut

i

Autor: Shutterstock Kursy walut

Kursy walut [3.1.2023]

Złoty traci na wartości do franka szwajcarskiego. Co wpływa na kursy walut?

2023-01-03 9:19

We wtorek 3.1.2023 o poranku złoty traci na wartości do franka szwajcarskiego. Notowania do euro i dolara pozostają stabilne. Euro we wtorkowy poranek kosztuje 4,67 zł, a dolar 4,38 zł. Natomiast frank szwajcarski kosztuje 4,74 zł, czyli o 0,21 proc. więcej niż dzień wcześniej. Co wpływa na kursy walut?

Kursy walut 3.1.2023

Jakie są kursy walut we wtorek o poranku 3 stycznia 2023 roku? Okazuje się, że złoty osłabia się wobec franka szwajcarskiego. Wobec innych kluczowych walut pozostaje bez zmian. Euro we wtorkowy poranek kosztuje 4,67 zł, a dolar 4,38 zł. Natomiast frank szwajcarski kosztuje 4,74 zł, czyli o 0,21 proc. więcej niż dzień wcześniej. Co wpływa na kursy walut? Czynników jest wiele, ale kluczowe tutaj są ceny na rynkach ropy, sytuacja geopolityczna i światowa gospodarka. W dobie bardzo dużej niestabilności zarówno geopolitycznej (wojna na Ukrainie), jak i ekonomicznej (rozpędzona inflacja, kryzys energetyczny) może coraz częściej dochodzić do wahań  na rynkach walutowych.

Co zrobić, by nie przepłacać przy zakupie obcych walut? Kluczem do sukcesu jest bardzo systematyczna obserwacja rynku w momencie planowania zakupu i nie zostawianie tego na ostatnią chwilę. Oczywiście przy wymianie niewielkich kwot aż tak dużej starty nie ma, ale w przypadku większych już sytuacja staje się poważna i wybór właściwego momentu na kupno waluty obcej staje się kluczowy.

Sonda
Jesteś ZA czy PRZECIW wprowadzeniu waluty Euro w Polsce?
Pieniądze to nie wszystko. Piotr Bujak
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze