zwolnienia

i

Autor: shutterstock(5)

Fala zwolnień

Lawina zwolnień trwa! Ci giganci zwolnili tysiące ludzi

2023-01-29 12:01

Platforma streamingu audio Spotify poinformowała o redukcji zatrudnienia o 6 proc. W firmie pracuje 9808 osób - pracę ma stracić około 600 osób. To kolejny gigant, który tnie zatrudnienie. Wcześniej taką decyzję podjęli m.in. Microsoft, czy Amazon. Ale to nie jedyna wielka firma, która ogłosiła zwolnienia.

Wielkie firmy tną zatrudnienie

O planach redukcji zatrudnienia poinformował współzałożyciel i CEO muzycznego serwisu streamingowego Daniel Ek. Powodem takiej decyzji są koszty firmy, które rosną dwa razy szybciej niż przychody. „Potrzeba zrównoważenia kosztów popchnęła nas do trudnej, ale koniecznej decyzji o zwolnieniach. W ciągu najbliższych kilku godzin odbędą się indywidualne rozmowy ze wszystkimi pracownikami, których będzie ona dotyczyć” – napisał na oficjalnej stronie Spotify Daniel Ek, CEO szwedzkiego serwisu streamingowego. 

Dodał, że redukcja ma objąć 6 proc. załogi. W 2022 r. Spotify zatrudniało na całym świecie około 9,8 tys. osób. W związku z reorganizacją Spotify pożegna się z dyrektorką odpowiedzialną za segmenty reklamy i treści, Dawn Ostroff. Zostanie jednak na pewien czas starszym doradcą Spotify. Dodatkowo Alex Norström, obecnie chief freemium business officer, oraz Gustav Söderström, obecnie chief research & development officer, zostają awansowani na co-presidents firmy.

Duże zwolnienia szykują się też w Fordzie. Pracę może stracić nawet kilka tysięcy osób. Główny powód zwolnień - zakończenie produkcji wielu modeli oraz przestawienie się na wytwarzanie samochodów elektrycznych. Według brytyjskiego "The Times" koncern Ford zamierza zakończyć produkcję modeli mondeo, galaxy i s-max. To samo dotyczy małych i kompaktowych samochodów, na których spółka zarabia najmniej, przede wszystkim fiesty i focusa.

Sonda
Co myślisz o zmianie nazwy firmy Facebook?
Pieniądze to nie wszystko Paulina Matysiak
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze