zakupy/sklepy spożywcze

i

Autor: shutterstock

Lidl i Biedronka będą czynne w niedzielę 31 października? Będzie inaczej niż zazwyczaj

2021-10-30 13:06

Niedziele handlowe 2021. W tym roku mamy raptem jeszcze dwie niedziele handlowe. Kiedy one przypadają? Czy 31 października 2021 roku takie sklepy jak Lidl, Biedronka, Auchan, Carrefour, Kaufland będą czynne? Niestety, dla miłośników dużych zakupów mamy złe wieści. W 2021 roku jeszcze tylko 2 niedziele będą zwolnione z obowiązku zakazu handlu. I przyjdzie nam na nie czekać niemal do końca roku. Mimo to, niektóre sklepy oferujące pewne usługi będą czynne w tę niedzielę.

Czy 31 października 2021 roku takie sklepy jak Lidl, Biedronka, Auchan, Carrefour, Kaufland będą czynne? Niestety, dla miłośników dużych zakupów nie mamy dobrych informacji. W 2021 roku jeszcze tylko 2 niedziele będą zwolnione z obowiązku zakazu handlu. I przyjdzie nam na nie czekać niemal do końca roku. Zatem w niedzielę 31 października zgodnie  z obowiązującymi przepisami wielkopowierzchniowe sklepy będą zamknięte. Jednak z pewnymi wyjątkami. Sklepy znalazły sposób na obejście obowiązujących przepisów dotyczących zakazu handlu w niedzielę i już jakiś czas temu wprowadziły w niektórych placówkach dodatkowe usługi umożliwiające normalne funkcjonowanie tych sklepów także w dni objęte zakazem handlu. Przede wszystkim chodzi tutaj o usługi pocztowe (np. wydawanie paczek). I tym sposobem na przykład sklepy Lidl czy Kaufland oferujące takie usługi mają być otwarte, natomiast Biedronki już nie - sieć wydała komunikat w tej sprawie, informując, że 31 października wszystkie sklepy z jej logo będą nieczynne.

Zgodnie z przepisami o zakazie handlu w niedziele, w tych dniach tygodnia zakupy można robić tylko w mniejszych osiedlowych sklepach, w których za ladą stanie sam właściciel lub osoba zatrudniona na umowę cywilno-prawną. Wyjątkiem mogą być te markety, które właśnie oferują m.in. usługi pocztowe. W tym roku zakupy w niedzielę w dużym sklepie zrobimy jeszcze tylko 12 i 19 grudnia, czyli w okresie przedświątecznym.

Złoty Laur 2021 - finanse. Polski Fundusz Rozwoju
Sonda
Robisz zakupy w Lidlu?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze