Mięso, Lidl, Biedronka, GIS

i

Autor: GIS Mięso, Lidl, Biedronka, GIS

Jest pilne ostrzeżenie GIS ws. mięsa z Lidla i Biedronki! Natychmiast wyrzućcie je do śmieci, spożycie może być niebezpieczne!

2021-03-05 12:55

Główny Inspektorat Sanitarny wydał pilne ostrzeżenie ws. popularnych mięs produkowanych dla sieci handlowych Lidl i Biedronka. Sklepy wycofują je ze sprzedaży, ale Ci, którzy zdążyli już je kupić, powinni albo je wyrzucić, albo zwrócić do sklepu. Spożycie może być niebezpieczne, a wszyscy, którzy zaobserwowali u siebie objawy po zjedzeniu tego mięsa, powinni zgłosić się do lekarzy.

Lidl i Biedronka na polecenie GIS wycofują ze swoich sklepów popularne mięso z kurczaka, na opakowaniu jednego z nich widzimy nazwę "Kraina Mięs".

- Osoby, które kupiły produkt (...) proszone są o jego wyrzucenie lub zwrócenie do najbliższego sklepu, w którym produkt został został zakupiony. Produktu nie należy spożywać - poinformowała w swoim komunikacie sieć sklepów Biedronka.

Ostrzeżenie pojawiło się także na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Chodzi o sznycel z fileta z piersi kurczaka 300 g z terminem trwałości 07.03.2021 r. i o numerze partii: 2272003053. Wykryto w nim niebezpieczne bakterie.

Lidl i Biedronka wycofują mięso z kurczaka! Lepiej go nie jedzcie!

Nie tylko Bierdonka musi wycofać ze sprzedaży mięso, w którym wykryto skażenie groźną bakterią. W takiej samej sytuacji jest również Lidl. W czwartek GIS umieścił ostrzeżenie dotyczące mięsa mielonego z fileta z piersi kurczaka 400 g, na opakowaniu którego widzimy nazwę "Rzeźnik".

- W wyniku działań urzędowych Inspekcji Weterynaryjnej wykryto Salmonella z grupy O:9 w 4 z 5 próbek produktu mięso mielone z fileta kurczaka - informuje GIS i ostrzega - Nie należy spożywać produktu z partii objętej komunikatem, w szczególności bez odpowiedniej obróbki termicznej. 

Osoby, które już zjadły mięso z wymienionych partii i zaobserwowały u siebie objawy zatrucia, powinny zgłosić się do lekarza. 

Oba mięsa, te które sprzedaje Lidl i Biedronka zostały wyprodukowane przez tę samą firmę Animex z Kutna. Przedstawiciele wystosowali już komunikat.

- Zakład Animex Kutno sp. z o. o. Odział K2 w Kutnie, po otrzymaniu informacji o wykryciu obecności Salmonella w produkcie mięso mielone z fileta z kurczaka nr partii 2261003858 rozpoczął procedurę wycofania tego produktu z rynku i podjął natychmiast wszelkie działania mające na celu wyeliminowanie potencjalnego ryzyka zanieczyszczenia mikrobiologicznego - czytamy w oświadczeniu.

Organy urzędowej kontroli żywności kontrolują proces wycofywania ze sklepów partii skażonych bakterią mięs.

NIE PRZEGAP: 1500 zł zwrotu od państwa DLA WSZYSTKICH. Ostatni dzwonek, żeby dostać duże pieniądze

Gigantyczny pożar Lidla. Płomienie na 5 metrów
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze