Lidl

i

Autor: SHUTTERSTOCK Lidl

Dyskonty

Lidl na wejściu do sklepu rozdaje pieniądze na zakupy!

2024-04-17 15:59

Zamiast wyrzucać, możesz zarobić! W sklepach Lidla montowane są butelkomaty, z których można wyciągnąć pieniądze na zakupy za oddanie opakowań po napojach. W całej Polsce jest już kilkadziesiąt takich maszyn – pisze serwis biznes.interia.pl. Obowiązkowy system kaucyjny będzie obowiązywał już od 1 stycznia 2025. Ile pieniędzy możesz dostać za zwrot opakowań?

System kaucyjny w Polsce

System kaucyjny zacznie obowiązywać w Polsce 1 stycznia 2025 roku. Nowe przepisy są wymogiem zawartym w unijnej dyrektywie plastikowej, która ma doprowadzić do zwiększenia selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych, szkła i metalu. Sklepy o powierzchni przekraczającej 200 m2 będą zobowiązane do odbierania pustych opakowań i zawracania wcześniej zapłaconej kaucji.

Butelkomaty w Lidlu rozdają pieniądze

Lidl przygotowuje się do wprowadzenia systemu kaucyjnego w Polsce. Już w 53 sklepach w całej Polsce są zamontowane butelkomaty. Urządzenia wydają nie gotówkę, a vouchery na zakupy. Po wrzuceniu opakowania po napoju – butelki PET czy kartonu dostaniemy 5 gr do wydania na zakupy w Lidlu. Automaty stawiane są najczęściej w dużych miastach, jak Białystok, Warszawa, Lublin czy Poznań. Zdecydowanie najwięcej punktów wymiany butelek na pieniądze znajdziemy w Poznaniu, gdzie działa już 19 urządzeń.

Jakie opakowania można wrzucić do butelkomatów w Lidlu?

Do automatów w sklepach Lidl można wrzucać: * butelki PET po wodzie,

* butelki PET po napojach (m.in. gazowanych, słodzonych itp.),

* kartony od 300 ml do 3 l po napojach,

* kartony po mleku.

Wszystkie opakowania powinny być puste. Nie mogą być również pogniecione czy zniszczone. Automat musi mieć możliwość zeskanowania kodu kreskowego znajdującego się na etykiecie, by zidentyfikować butelkę czy karton. Za każde oddane opakowanie klient Lidla otrzyma voucher o wartości 5 groszy.

Klienci wyciągają dziesiątki tys. zł

Butelkomaty w Lidlu spodobały się klientom. Jak pisze biznes.interia.pl - pierwsze testy tych maszyn dyskont zaczął już w 2022 roku, a już w grudniu 2023 roku sieć podała, że z 23 maszyn zlokalizowanych w sklepach w całym kraju pozyskano vouchery na kwotę 100 tys. zł.

QUIZ PRL. Kulinarne rarytasy Polski Ludowej

Pytanie 1 z 15
Z jakiej wędliny w PRL-u robiono kotlety "jajko w gniazdku"?
QUIZ PRL. Kulinarne rarytasy Polski Ludowej, czyli PRL na talerzu! Sprawdź swoją pamięć!
Pieniądze to nie wszystko: Kazimierz Krupa

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze