Henning Kloska, 500 zł i licznik prądu

i

Autor: Shutterstock(2), MARCIN WZIONTEK/ SUPER EXPRSS

Bon energetyczny 2024

Na jakim poziomie zamrożą ceny prądu od lipca 2024? Minister ujawnia

2024-04-17 14:35

Bon energetyczny 2024. Paulina Hennig-Kloska minister klimatu i środowiska poinformował dzisaij (17 kwietnia), że m.in., że ceny zamrożone będą na poziomie 500 zł za MWh i dotyczyć będzie to wszystkich gospodarstw domowych. Nie będą z kolei stosowane limity zużycia energii elektrycznej, jak to jest obecnie. Szefowa MKiŚ dodała, że nowe przepisy miałyby wejść w życie 1 lipca 2024 r.

Bon energetyczny 2024. Tyle zapłacisz za prąd od lipca

Pytana o skutki finansowe ustawy poinformowała, że w „Ocenie Skutków Regulacji skalkulowane są na ok. 4,2 mld zł”, jeśli chodzi o bon energetyczny i rekompensatę. „Znacznie schodzimy z kosztów tego programu, a efekty będą bardzo zbliżone” – podkreśliła.

Hennig-Kloska dodała, że bon energetyczny miałby objąć 3,5 mln gospodarstw domowych. Minister poinformowała na środowej konferencji m.in., że ceny zamrożone będą na poziomie 500 zł za MWh i dotyczyć będzie to wszystkich gospodarstw domowych. Nie będą z kolei stosowane limity zużycia energii elektrycznej, jak to jest obecnie. Szefowa MKiŚ dodała, że nowe przepisy miałyby wejść w życie 1 lipca 2024 r.

Bon energetyczny ma być świadczeniem pieniężnym dla gospodarstw domowych, których dochody nie przekraczają 2500 zł na osobę w gospodarstwie jednoosobowym albo 1700 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym. W wykazie poinformowano ponadto, że beneficjentami bonu mają być nie tylko gospodarstwa domowe o niskich dochodach ale również „odbiorcy wrażliwi energii elektrycznej oraz te domostwa, które dziś z uwagi na nadmetraż przypadający na osobę w zamieszkiwanym lokalu, zostały wykluczone z przyznania dodatku mieszkaniowego”. 

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów na stronach kancelarii premiera opublikowana została informacja na temat projektowanej ustawy o bonie energetycznym oraz o zmianie niektórych innych ustaw.

Pieniądze to nie wszystko Witold Orłowski

QUIZ PRL. Piosenki z dzieciństwa w Polsce Ludowej. Czy pamiętasz jak to leciało?

Pytanie 1 z 15
W jednym z dziecięcych hitów Natalia Kukulska śpiewała o swoim piesku. Jak się wabił pupil dziewczynki?
QUIZ PRL. Piosenki z dzieciństwa w Polsce Ludowej. Czy pamiętasz jak to leciało?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze