Lotnisko Heathrow Airport

i

Autor: Heathrow Airport/FACEBOOK Lotnisko Heathrow Airport

Chaos komunikacyjny

Limity na Heathrow. W wakacje nie ma szans na komfortowe latanie

2022-08-16 7:02

Władze londyńskiego lotniska Heathrow wydłużyły okres obowiązywania limitu 100 tys. odlatujących pasażerów dziennie do 29 października. Zgodnie z pierwotnymi planami miał on potrwać do 11 września.

Limit 100 tys. pasażerów dziennie na Heathrow potrwa do 29 października

Limit wprowadzono 11 lipca, aby zmniejszyć skalę problemów wynikających z niewystarczającej liczby personelu, który w przeciwieństwie do ruchu lotniczego, nadal nie wrócił do poziomu sprzed pandemii Covid-19. Efektem tej sytuacji są opóźnione i odwoływane w ostatniej chwili loty, długie kolejki do odprawy i kontroli oraz problemy z dostarczaniem bagażu.

Pieniądze to nie wszystko Przemysław Daca

"Od czasu wprowadzenia limitu, podróże pasażerów poprawiły się - jest mniejsza liczba odwołań w ostatniej chwili, lepsza punktualność i krótszy czas oczekiwania na bagaże" - przekazały w wydanym komunikacie władze Heathrow.

Dodały, że jeśli poziom zatrudnienia się podniesie i nadal będzie widoczna poprawa sytuacji, możliwe będzie wcześniejsze zniesienie limitu.

Skutkiem wprowadzenia limitu było zmniejszenie liczby lotów i w związku z tym władze Heathrow zwróciły się do linii lotniczych o wstrzymanie sprzedaży biletów na okres letni, jeśli spowodowałoby to przekroczenie liczby 100 tys. odlatujących pasażerów dziennie. 

Sonda
Czy boisz się latać samolotem?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze