karetka radom ratownik

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

LOCKDOWN w kolejnych województwach? SPRAWDŹ czy grożą ci obostrzenia!

2021-03-11 12:35

W czasie konferencji prasowej zaplanowanej na godzinę 14 minister zdrowia Adam Niedzielski ma poinformować o decyzji o wprowadzeniu lockdownu w dwóch kolejnych województwach lubuskim i mazowieckim. Miałby on zacząć obowiązywać od poniedziałku.

W czwartek rząd poinformował o wykryciu w Polsce ponad 21 tysięcy zakażeń w ciągu doby. Najwięcej zakażeń - blisko 4 tysiące - wykryto na Mazowszu. Wskaźnik dobowy zakażeń z 7 dni na 100 tysięcy mieszkańców jest najwyższy w województwach warmińsko-mazurskim (już objęte lockdownem) oraz pomorskim (objęte lockdownem od 13 marca) oraz właśnie lubuskim i mazowieckim.

To koniec lockdownu, bo Polacy sami go znieśli. Rząd już w Polsce nie rządzi. Komentarz Adama Federa [WIDEO].

Na godzinę 14 zapowiedziano konferencję prasową ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Wcześniej rzecznik rządu Piotr Müller mówił w Radiu Plus, że decyzja o nowych obostrzeniach może być ogłoszona w czwartek albo w piątek.

- Dynamika zachorowań jest bardzo zróżnicowana, w związku z tym na ten moment nie jestem w stanie powiedzieć, jak będzie wyglądał handel tuż przed świętami. Natomiast nie spodziewam się większych ograniczeń w handlu niż tych, które są w tej chwili na Warmii i Mazurach czy Pomorzu - mówił rzecznik.

CZTERNASTA EMERYTURA stała się faktem. Na wypłatę trzeba będzie długo poczekać

Jak wynika z informacji Wirtualnej Polski rząd zdecydował, że województwa mazowieckie i lubuskie zostaną objęte " ograniczeniami przemieszczania się i handlu od poniedziałku".

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze