Koronawirus Lubelskie. Ile jest nowych przypadków  8.01.21? [RAPORT MINISTERSTWA ZDROWIA]

i

Autor: fernandozhiminaicela/pixabay.com

Lockdown w Polsce przedłużony! Uczniowie wracają do szkół. Kiedy zostaną otwarte galerie?

2021-01-11 17:18

Lockdown w Polsce przedłużony do 31 stycznia br. - poinformował na poniedziałkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Tym samym wszystkie obostrzenia pozostają bez zmian - z jednym wyjątkiem. Od poniedziałku 18.01 do nauczania stacjonarnego wrócą uczniowie klas 1-3. Od dzisiaj do końca tego tygodnia trwa testowanie nauczycieli tych klas. Kiedy zostaną otwarte galerie?

Lockdown i obostrzenia w Polsce przedłużone

- Od 18 stycznia zdecydowaliśmy się o utrzymaniu wszystkich dodatkowych obostrzeń, oprócz nauczania stacjonarnego w klasach 1-3 - ogłosił w poniedziałek szef resortu zdrowia. Adam Niedzielski poinformował także o przedłużeniu lockdownu w Polsce do końca stycznia wzorem innych państw europejskich - ze względu na trzecią falę pandemii koronawirusa.

Jak tą decyzję tłumaczą rządzący? Minister edukacji narodowej zaznaczył, że nauczanie zdalnie dla uczniów 1-3 jest najbardziej uciążliwe - także dla nauczycieli. - Od 11 stycznia rozpoczęliśmy testowanie nauczycieli klas 1-3 na obecność koronawirusa. Testy potrwają do końca tego tygodnia - dodał minister Przemysław Czarnek. Nauczyciele z wynikiem pozytywnym nie wrócą nauczania stacjonarnego od 18 stycznia.

Pieniądze dla firm w gminach górskich. Kiedy górale otrzymają pomoc? Podano termin

Sonda
Czy popierasz decyzję o przedłużeniu obostrzeń do 31 stycznia 2021?

Kiedy zostaną otwarte galerie?

Zgodnie z rządowym rozporządzeniem, nowy lockdown w Polsce trwa od 28 grudnia 2020 roku. Pierwotnie miał obowiązywać do 17 stycznia. Teraz decyzją ministra zdrowia został przedłużony o kolejne dwa tygodnia do końca stycznia. Do tego czasu wciąż zamknięte pozostaje m.in. galerie handlowe. Choć do środka można wejść, wiele usług jest niedostępnych dla klientów. W galeriach handlowych otwarte mogą być punkty usługowe mające istotne znaczenie dla życia codziennego (np. usługi fryzjerskie, kosmetyczne, medyczne), a także apteki, sklepy z artykułami spożywczymi, kosmetycznymi, toaletowymi oraz środkami czystości, artykułami remontowo-budowlanymi, artykułami dla zwierząt, gazetami lub książkami oraz meblami. Nie działa handel detaliczny oraz tzw. wyspy handlowe.

Lockdown przedłużony do 31 stycznia! Kiedy otworzą siłownie i kluby fitness?

Sławomir Broniarz: Nauczyciele powinni być szczepieni tu i teraz [Super Raport]
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze