LOT Boeing 787 Dreamliner

i

Autor: Jan Graczyński LOT Boeing 787 Dreamliner

Nowe atlantyckie połączenia LOT-u. Na wakacje polecimy na Florydę

2018-09-05 11:09

Wszystko wskazuje, że już na przyszłoroczne wakacje Polacy będą mogli polecieć do Miami samolotami LOT-u. Polski przewoźnik poinformował właśnie, że do 1 czerwca 2019 roku zostanie uruchomione bezpośrednie połączenie z Warszawy na Florydę. Trasa będzie obsługiwana przez Boeingi 787 Dreamliner.

Loty do Miami mają być realizowane cztery razy w tygodniu – w poniedziałki, środy, piątki i soboty. Samoloty z Lotniska Chopina w Warszawie będą startować o godz. 12.05 i lądować w Miami o 17.30 czasu lokalnego. Z Florydy wyloty zaplanowane są na godz. 20.05 czasu lokalnego, a lądowanie w Warszawie na 12.15. Lot ma trwać 11 godz. i 25 minut.

- Miami to obecnie jeden z największych rynków w USA dotychczas nieobsługiwanych przez LOT i pierwsze tak dogodne połączenie z Europy Środkowo-Wschodniej na Florydę. Miami to kierunek na wakacje, a także ośrodek biznesowy w Stanach Zjednoczonych. Obecnie między Europą Wschodnią a Florydą podróżuje prawie pół miliona pasażerów rocznie - powiedział cytowany w komunikacie prezes LOT Rafał Milczarski.

Jak przekonuje polski przewoźnik, Floryda to miejsce, które nie tylko od lat oblegane jest przez turystów, ale także to istotny port handlowy i jeden z największych portów lotniczych w USA. Nie bez powodu, LOT zdecydował się na ogłoszenie nowego połączenia właśnie teraz. Polska jest blisko zejścia poniżej progu 3 proc. odmów wizowych, który pozwoli zakwalifikować się nam do Visa Waiver Program, czyli programu ruchu bezwizowego.

Loty do Miami będą 14 połączeniem dalekiego zasięgu w ofercie Polskich Linii Lotniczych, to także 6 lotnisko w USA do którego będą latać samoloty polskiego przewoźnika. LOT lata z Warszawy do Nowego Jorku JFK, Newark, Chicago, Los Angeles, Toronto, Tokio, Seulu, Pekinu i Singapuru, a także z Krakowa do Chicago, z Rzeszowa do Newark oraz z Budapesztu do Chicago i Nowego Jorku JFK.

Źródło: PAP

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze