Ruszyła loteria szczepionkowa

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Loteria szczepionkowa wystartowała! Jakie są nagrody? Kto może wziąć udział [ZASADY LOTERII]

2021-07-01 12:33

Loteria szczepionkowa. Od czwartku rusza Loteria Narodowego Programu Szczepień. Można w niej wygrać nagrody pieniężne, auta i hulajnogi elektryczne. Uczestnicy muszą być pełnoletni i przejść kompletną procedurę szczepienia. Aby zawalczyć o nagrody w loterii szczepionkowej, należy też spełnić dodatkowe wymagania. Wyjaśniamy zasady Loterii Narodowego Programu Szczepień.

Loteria szczepionkowa. Kto może wziąć udział?

Loteria jest realizowana przez Totalizator Sportowy przy wsparciu spółek Skarbu Państwa. Startująca w czwartek loteria, zakończy się 30 września br. i obejmie całą Polskę. Uczestnicy muszą być pełnoletni oraz przejść kompletną procedurę szczepienia - albo być zaszczepionym dwoma dawkami, albo jedną, w zależności od producenta. Osoby, które się zarejestrują muszą wyrazić zgodę na udział w loterii do 30 września. Chętni, którzy chcą wziąć udział w loterii muszą się zapisać. Można to zrobić dzwoniąc na bezpłatną infolinię 989; przez stronę internetową pacjent.gov.pl na swoim IKP; wysłać sms o treści SzczepimySie na numer 880-333-333 lub pójść do pobliskiego punktu szczepień.

W przypadku wygranej na numer telefonu komórkowego zostanie wysłane powiadomienie sms-em. Wiadomość sms zostanie także wysłana z PKO BP z kodem umożliwiającym wypłatę nagrody z bankomatu. Pieniądze będzie można również wypłacić w oddziale PKO BP. Każdy z uczestników loterii będzie miał cztery szanse na wygraną. Będzie też kilka kategorii nagród: codzienne, tygodniowe, miesięczne oraz nagroda główna.

ZOBACZ: Zwolnienie chorobowe ograniczone! Przyjęto zmiany w L4

Powstanie loteria Narodowego Programu Szczepień. Na czym będzie polegała?

Loteria szczepionkowa. Jakie są nagrody?

Jeśli chodzi o nagrody natychmiastowe, to codziennie do wygrania będą nagrody pieniężne o wartości 200 zł przyznawane co 500 uprawnionej osobie lub 500 zł przyznawane co 2 tys. osobie. Pula nagród natychmiastowych wynosi 14 mln 300 tys. zł. W przypadku nagród tygodniowych odbędzie się 12 losowań w każdą środę. Tutaj do wygrania będzie 60 nagród pieniężnych w wysokości 50 tys. zł oraz 720 hulajnóg elektrycznych.

Nagrody miesięczne – przewidziano trzy losowania w okresie trwania loterii w trakcie, której będzie można wygrać sześć nagród pieniężnych w wysokości 100 tys. zł oraz sześć samochodów osobowych Toyota Corolla. Losowanie finałowej nagrody nastąpi 6 października; do wygrania będą dwie nagrody pieniężne w wysokości 1 mln zł oraz dwa samochody osobowe Toyota C-HR.

Sonda
Czy loteria Narodowego Programu Szczepień to dobry sposób na zachęcenie społeczeństwa do szczepień?

Zachęty także dla niepełnoletnich

Każda metoda zwiększająca liczbę szczepień jest bezcenna - podkreślił minister zdrowia Adam Niedzielski, pytany w czwartek o Loterię Narodowego Programu Szczepień. Dodał też, że w najbliższych tygodniach rząd przedstawi pakiet zachęt do szczepień, także dla osób niepełnoletnich. "Musimy robić wszystko, żeby ta liczba szczepień po prostu dynamicznie rosła, bo wszyscy mamy świadomość tego, że zainteresowanie się powoli wyczerpuje. Widzimy też w badaniach opinii społecznej, że ta liczba osób chętnych, skłonnych do szczepienia, zatrzymała się na poziomie mniej więcej 70 proc., a mamy wyszczepionych pięćdziesiąt kilka tą pierwszą dawką" - powiedział Niedzielski.

Najnowsze