Van

i

Autor: Shutterstock Van

Zadłużenie

Ma 37 lat i prawie pół miliona zł długu. Mieszka w autobusie, bo nie stać go na czynsz

2023-09-19 1:50

Nick Crocker, lat 37, mieszka w Portland w stanie Oregon w szkolnym autobusie, który wyremontował ze swoją narzeczoną. Głównym powodem tego lokum jest kredyt studencki w wysokości 108 tys. dol., którego nie jest w stanie spłacić. Crocker powiedział, że żałuje, że wziął kredyt oraz że nie poszedł do szkoły handlowej - czytamy w Business Insider.

Teraz żałuje że poszedł na studia

Jak opisuje portal student pomimo zamieszkania w autobusie, nadal pomimo dodatkowych oszczędności nie spłacił całego zadłużenia. Jak już wcześniej informował Insider, średni czynsz w Stanach Zjednoczonych wzrósł do 1722 dol. miesięcznie, co stanowi ponad 30 proc. przeciętnego wynagrodzenia, nie uwzględniając podatków. Według portal amerykański prezydent rozpatruje ulgę w wysokości 10 tys. dol. dla kredytobiorców zarabiających mniej niż 150 tys. dol. rocznie. Administracja ogłosi to prawdopodobnie w lipcu lub sierpniu.

Student jednak zadłużony jest w prywatnych firmach zatem ulga nie za bardzo go urządza. Jak mówi, żałuje, że nie wiedział o wysokich i długotrwałych kosztach edukacji wyższej, kiedy był w szkole średniej. Być może dzięki temu nie znalazłby się w obecnej sytuacji.

— Chociaż studia były dla mnie świetnym sposobem na poznanie wielu kwestii, to był to dla mnie bardzo kosztowny sposób — powiedział Crocker. — Nie zrobiłbym tego ponownie. Poszedłbym do pracy w zawodzie. Zdecydowanie najbardziej żałuję długu studenckiego. To zbyt duże pieniądze, żeby pozwolić pożyczyć je komuś w wieku 18 lat — dodał.

Pieniądze to nie wszystko - Jadwiga Emilewicz
Sonda
Czy spłacasz zaciągnięty kredyt?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze