Akademiki mają charakter koedukacyjny

i

Autor: Brzydki Wrocław, facebook.com/brzydkiwroclaw Akademiki mają charakter koedukacyjny

Studenci mniej zapłacą za akademiki

2020-03-23 14:21

Koronawirus zmienił dotychczasowe życie studentów i pracowników naukowych. Jednak nie wszyscy mogli wrócić do rodzinnych domów. Wielu musiało zostać w domach studentach czy asystenta. Zgodnie z wydanym właśnie zarządzeniem rektora Uniwersytetu Warszawskiego, kwietniowe opłaty za zakwaterowanie w akademikach UW zostają obniżone o połowę.

W związku z  epidemią wywołaną koronawirusem zajęcia na polskich uczelniach nie odbywają się w trybie stacjonarnym. Na razie zajęć nie będzie do 15 kwietnia, jednak wciąż nie wiadomo, czy stan ten nie będzie przedłużany. W związku z zaistniałą sytuacją wielu studentów rozjechało się do rodzinnych domów. Jednak nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić. W wielu domach studenckich wciąż są mieszkańcy, np. obcokrajowcy. Podobnie sytuacja wygląda w domach asystenta. 

Koniec promocji. Polacy boją się podwyżek cen

Rektor UW Marcin Pałys wydał zarządzenie dotyczące opłat za zakwaterowanie w akademikach. Zgodnie z nim - studenci, doktoranci, a także słuchacze studiów podyplomowych "Szkoły Edukacji PAFW – UW" oraz stypendyści NAWY za kwietniowe zakwaterowanie w obiektach UW zapłacą połowę ceny.

"W związku z odwołaniem wykładów i zajęć na Uniwersytecie Warszawskim, za wyjątkiem zajęć prowadzonych zdalnie, opłata dla studentów, doktorantów, słuchaczy studiów podyplomowych "Szkoła edukacji PAFW – UW" oraz stypendystów Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej za zakwaterowanie w obiektach Uniwersytetu Warszawskiego wnoszona za miesiąc kwiecień 2020 r. zostaje jednorazowo obniżona o 50 proc." 

Prawie milion Polaków straci pracę

Obniżka dotyczy takich obiektów jak:  domy studentów Uniwersytetu Warszawskiego, Dom Pracownika Naukowego Uniwersytetu Warszawskiego oraz obiekty hotelowe "Hera" i "Sokrates".

Niewykluczone, że podobne decyzje zapadną na innych polskich uczelniach. Sytuacja jest dynamiczna.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze