Studenci mniej zapłacą za akademiki

2020-03-23 14:21 oprac. AG
Akademiki mają charakter koedukacyjny
Autor: Brzydki Wrocław, facebook.com/brzydkiwroclaw Akademiki mają charakter koedukacyjny

Koronawirus zmienił dotychczasowe życie studentów i pracowników naukowych. Jednak nie wszyscy mogli wrócić do rodzinnych domów. Wielu musiało zostać w domach studentach czy asystenta. Zgodnie z wydanym właśnie zarządzeniem rektora Uniwersytetu Warszawskiego, kwietniowe opłaty za zakwaterowanie w akademikach UW zostają obniżone o połowę.

W związku z  epidemią wywołaną koronawirusem zajęcia na polskich uczelniach nie odbywają się w trybie stacjonarnym. Na razie zajęć nie będzie do 15 kwietnia, jednak wciąż nie wiadomo, czy stan ten nie będzie przedłużany. W związku z zaistniałą sytuacją wielu studentów rozjechało się do rodzinnych domów. Jednak nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić. W wielu domach studenckich wciąż są mieszkańcy, np. obcokrajowcy. Podobnie sytuacja wygląda w domach asystenta. 

Koniec promocji. Polacy boją się podwyżek cen

Rektor UW Marcin Pałys wydał zarządzenie dotyczące opłat za zakwaterowanie w akademikach. Zgodnie z nim - studenci, doktoranci, a także słuchacze studiów podyplomowych "Szkoły Edukacji PAFW – UW" oraz stypendyści NAWY za kwietniowe zakwaterowanie w obiektach UW zapłacą połowę ceny.

"W związku z odwołaniem wykładów i zajęć na Uniwersytecie Warszawskim, za wyjątkiem zajęć prowadzonych zdalnie, opłata dla studentów, doktorantów, słuchaczy studiów podyplomowych "Szkoła edukacji PAFW – UW" oraz stypendystów Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej za zakwaterowanie w obiektach Uniwersytetu Warszawskiego wnoszona za miesiąc kwiecień 2020 r. zostaje jednorazowo obniżona o 50 proc." 

Prawie milion Polaków straci pracę

Obniżka dotyczy takich obiektów jak:  domy studentów Uniwersytetu Warszawskiego, Dom Pracownika Naukowego Uniwersytetu Warszawskiego oraz obiekty hotelowe "Hera" i "Sokrates".

Niewykluczone, że podobne decyzje zapadną na innych polskich uczelniach. Sytuacja jest dynamiczna.

Najnowsze