PGE o transakcji poinformowała w informacji przekazanej w środę po południu. Już na początku marca PGE podała, że liczy na realizację sprzedaży Exatela najpóźniej w drugim kwartale 2017 r.
Zobacz również: Macierewicz przejmie nadzór nad spółkami? Za brak zgody kary finansowe i więzienie
- Podpisanie tej umowy otwiera nowy rozdział w historii Exatela. Ten krok przybliża państwo do odbudowy własnych kompetencji telekomunikacyjnych i stworzenia Narodowego Operatora Sieci Strategicznych. To także krok w stronę zapewnienia cybersuwerenności naszego kraju - podkreśla Nikodem Bończa Tomaszewski, prezes zarządu Exatel SA.
Exatel jest operatorem telekomunikacyjnym, dostarczającym rozwiązania dla biznesu i administracji publicznej. Prezes Exatelu Nikodem Bończa Tomaszewski zapewnia, że to krok w stronę odbudowy przez Polskę własnych kompetencji telekomunikacyjnych i stworzenia Narodowego Operatora Sieci Strategicznych.
Udział Grupy PGE w produkcji energii elektrycznej w Polsce wynosi około 40 proc., natomiast w rynku dystrybucji energii elektrycznej około 26 proc. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.
Pieniądze ze sprzedaży Exatela mogą posłużyć PGE na inwestycje w energetyce. PGE jest inwestorem spółki Polska Grupa Górnicza, która w najbliższych dniach ma przejąć bliski bankructwa Katowicki Holding Węglowy. W środę wieczorem zarząd PGE poinformował, że PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., spółka zależna od PGE, podjęła decyzję dotyczącą dokapitalizowania Polskiej Grupy Górniczej w kwocie 100 mln zł.
Źródło: Money.pl