Sejm RP

i

Autor: wikimedia.org Sejm RP

Mają miliony, żyją z naszych pieniędzy. Posłowie multimilionerzy [ZDJĘCIA]

2019-06-07 11:56

Kancelaria Sejmu opublikowała w czerwcu 2019 najnowsze oświadczenia majątkowe posłów. Dzięki nim wiemy, jaką emeryturę pobiera Jarosław Kaczyński, ile na koncie ma Katarzyna Lubnauer czy też jaki majątek zgromadził Grzegorz Schetyna. My postanowiliśmy jednak przedstawić wam listę posłów multi-milionerów, którzy mimo niewyobrażalnego majątku i tak pobierają setki tysięcy złotych co miesiąc, które fundujemy im z naszych podatków.

Setki tysięcy złotych na kontach, nieruchomości i udziały w spółkach warte dziesiątki milionów złotych i dzieła sztuki, za które można kupić luksusowe auto z salonu. Tak żyją niektórzy posłowie, a mimo to nie mają najmniejszego problemu z tym, by z sejmowej kasy, poza należną im dietą parlamentarną, pobierać kolejne setki tysięcy złotych nieobowiązkowego uposażenia poselskiego, za które płaca podatnicy. Co w tym dziwnego? Zbigniew Ajchler, poseł PO, ma warty ponad 19 mln złotych majątek, a jednak nie pobiera uposażenia poselskiego, żyjąc za… niemal 800 tys. złotych rocznie, które zarabia prywatnie. Podobną decyzję podjął niezrzeszony poseł Adam Cyrański, którego majątek opiewa na niemal 24 mln złotych.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Tajemniczy majątek Kaczyńskiego! Krocie na koncie i ukryte pieniądze

Kto więc jest posłem multimilionerem żyjącym za nasze? Niekwestionowanym numerem jeden jest Marek Jakubiak, który przeniósł się niedawno z ruchu Kukiz’15 do Konfederacji. Jego majątek jest wart około… 63 miliony złotych, z czego 60 stanowią udziały w Browarze, którego właścicielem jest sam polityk. Reszta to np. zabytkowy samochód czy dzieła sztuki. Co ciekawe Jakubiak na początku kadencji nie pobierał uposażenia.

Drugie miejsce zajmuje Jerzy Meysztowicz z Nowoczesnej. Na majątek o wartości ok. 12 mln złotych składają się przede wszystkim nieruchomości posła. Meysztowicz jest właścicielem bądź posiada udziały w trzech domach o łącznej wartości 6 mln złotych, a także takiej samej ilości kamienic wartych ok. 6,2 mln złotych. To na nieruchomościach zarabia niemal 400 tys. złotych rocznie.

Ostatnie miejsce podium należy się Leszkowi Galembie z PiS. Gdyby pod uwagę wziąć tylko to, co ma na koncie plus dom i dwa mieszkania, to poseł rządzącej partii nie znalazłby się w tym zestawieniu. Na majątek Leszka Galemby o łącznej wartości ponad 11 mln złotych składa się warte 10 mln złotych gospodarstwo rolne, z którego poseł czerpie pokaźne zyski. Ma też 6 ciągników i całą gamę sprzętu rolniczego, ale jego wartości Galemba nie określił.

Poza podium znaleźli się tacy posłowie jak Roman Kosecki (PO, majątek ok. 11 mln złotych), Grzegorz Raniewicz (PO, majątek ok. 8 mln złotych), Leszek Korzeniowski (PO, majątek ok. 7,5 mln złotych), Dorota Arciszewska-Mielewczyk (PiS, majątek ok. 5 mln złotych), Marcin Święcicki (PO, majątek ok. 5 mln złotych) czy też Joanna Lichocka (PiS, majątek ok. 4 mln złotych).

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze