Tajemniczy majątek Kaczyńskiego! Krocie na koncie i ukryte pieniądze [NOWE OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]

2020-12-03 16:38 tryb
Jarosław Kaczyński
Autor: materiały prasowe Jarosław Kaczyński

Prezes Prawa i Sprawiedliwości od 6 października jest członkiem rządu Zjednoczonej Prawicy. W roli wicepremiera Jarosław Kaczyński musiał opublikować nowe oświadczenie majątkowe, które właśnie pojawiło się na rządowych stronach. Z dokumentu wynika, że Kaczyński ma ogromne oszczędności, ale i kredyt. Jednak nie to budzi największe wątpliwości.

Majątek Jarosława Kaczyńskiego

Prezes PiS od kilku dekad należy do czołowych polityków w Polsce. Po krótkim epizodzie premierostwa na przełomie lat 2006-07, w tym roku Jarosław Kaczyński ponownie został członkiem rządu - tym razem w randze wicepremiera ds. bezpieczeństwa. I jako zastępca premiera Mateusza Morawieckiego, prezes PiS był zobligowany odświeżyć swoje oświadczenie majątkowe. Dokument datowany na 6 października 2020 pojawił się na stronie rządowej. Przyjrzeliśmy się z bliska majątkowi Kaczyńskiego. 

Wicepremier ds. bezpieczeństwa zadeklarował, że na koncie uzbierał 129 tys. zł oszczędności. To aż o 25 tys. złotych więcej niż w poprzednim oświadczeniu majątkowym. Kaczyński nadal jest również właścicielem 1/3 domu o powierzchni ok. 150 mkw. Zwyczajowo politycy czy urzędnicy podają szacunkową wartość mienia, jednak prezes PiS tego nie rozbił. We wcześniejszych oświadczeniach Kaczyński wyceniał posiadłość na zawrotną sumę 1,5 miliona złotych!

ZOBACZ TAKŻE: Emerytura Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS może stracić FORTUNĘ

W oświadczeniu majątkowym Kaczyńskiego nie znajdziemy zbyt wielu informacji. Prezes PiS nie jest udziałowcem w spółkach i nie posiada innego mienia przekraczającego 10 tys. zł. Z wymienionych funkcji polityk podał, że jest przewodniczącym Rady Fundacji Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego.

Co ciekawe, Kaczyński słowem nie wspomina o swoich zarobkach. Jako wicepremier zarabia znacznie lepiej niż "szeregowy" poseł. Będąc zastępcą Morawieckiego prezes PiS powinien otrzymać ok. 15 tys. złotych miesięcznie, czyli prawie dwa razy więcej niż parlamentarzysta. Wiadomo jednak, że w ubiegłym roku Kaczyński zarabiał w ławach poselskich prawie 8 tys. złotych miesięcznie plus 2,5 tys. zł miesięcznie nieopodatkowanej diety poselskiej. Łącznie z emeryturą z ZUS Kaczyński co miesiąc dostawał ok. 16,6 tys. zł!

SPRAWDŹ KONIECZNIE: Tajemnicza torba Kaczyńskiego. Wiemy, gdzie robi zakupy [ZDJĘCIA]

Podobnie próżno szukać w najnowszym oświadczeniu majątkowym informacji o pobieranej emeryturze z ZUS. Formalnie Kaczyński jest emerytem i oprócz pensji co miesiąc dostaje świadczenie emerytalnego i to w kwocie, o jakiej inni seniorzy mogą pomarzyć. Jak wynika z wcześniejszego oświadczenia majątkowego, to ponad 7 tys. złotych miesięcznie!

Kaczyński z ogromną obstwą pojechał do Kościoła. Cztery samochody

Poza tajemniczymi zarobkami Kaczyńskiego oraz emeryturą widmo, w dokumencie widnieje wzmianka o kredycie w Spółdzielczej Kasie Oszczędnościowo-Kredytowej im. Stefczyka. Prezes PiS dług zaciągnął już kilka lat temu, ale do spłaty pozostało mu ok. 100 tysięcy złotych. 

Najnowsze