Majówka 2021. Czy ŻABKA jest czynna 3 maja?

2021-05-03 4:39 bl
Żabka
Autor: Shutterstock Żabka wprowadza mnóstwo nowości. Takich produktów w sklepie jeszcze nigdy nie było. Co kupisz?

Przez trzy świąteczne dni zamknięte są hipermarkety, supermarkety, dyskonty i galerie handlowe. Poniedziałek 3 maja to polskie święto państwowe obchodzone w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dziś nie zrobimy zakupów w sklepach takich jak Biedronka, Lidl, Netto, Dino, Carrefour, Kaufland czy Auchan. Ale nie oznacza to, że nic nie kupimy. 3 maja czynne są nie tylko stacje benzynowe czy małe osiedlowe sklepiki, gdzie za ladą stanie właściciel. Mogą być też otwarte sklepy oparte na franczyzie, takie jak popularne Żabki

3 maja nieczynne będą markety i galerie handlowe. W tym dniu przypada święto państwowe i zgodnie z ustawą obowiązuje zakaz handlu. Ale zakupy w tym dniu zrobimy w Żabce.

Zakupy zrobisz w Żabce

Może być otwarty każda placówka sieci , ale trzeba to sprawdzić indywidualnie dla każdego sklepu. Informacja o godzinach otwarcia z pewnością jest na drzwiach wejściowych. Decyzja o handlu w dniu 3 maja należy do właściciela. Warunkiem jest, że za kasą nie może stanąć pracownik zatrudniony na umowę o pracę. Klientów obsługiwać może natomiast osoba zatrudniona na podstawie umowy cywilno-prawnej i sam właściciel.

Zobacz też: Zakupy online a środowisko. Jak kupować, żeby nie żałować?

W komunikacie biura prasowego Żabki czytamy- W dniach 1-3 maja 2021 r. obowiązują takie same zasady działalności, jak w niedziele objęte ograniczeniami handlu. Franczyzobiorcy sklepów Żabka mogą więc skorzystać z dopuszczonej przez Ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni możliwości prowadzenia w tych dniach sprzedaży osobiście. Decyzję o otwarciu sklepu podejmą sami franczyzobiorcy. Lokalizację i godziny otwarcia sklepów można sprawdzić w aplikacji żappka i na stronie www.zabka.pl.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze