pranie, bielizna, suszenie prania

i

Autor: archiwum se.pl

Mandat za majtki w oknie. Uważaj, co pokazujesz!

2019-08-09 15:37

Wywieszone pranie na balkonach i tarasach to jeden z najczęstszych widoków jaki towarzyszy mieszkańcom bloków i kamienic. I nie ma w tym nic dziwnego, mokre ubrania najszybciej schną na świeżym powietrzy, a a często w mieszkaniu nie ma miejsca na rozstawienie czy zawieszenie suszarki. Są jednak miejsca gdzie podobne praktyki są niedozwolone.

W Rzymie wprowadzono właśnie zakaz wywieszania prania w oknach. Co ważne, nie jest zabronione suszenie mokrych ubrań na balkonach czy tarasach, chodzi głównie o ty by mokre pranie nie było widoczne z ulicy. Niedozwolone jest również podlewanie roślin na balkonach, które może skutkować kapaniem wody na przechodniów. Kary za złamanie wprowadzonych przepisów nie są małe i wynoszą nawet 100 euro.

Roztargniony Polak zgubił ponad 50 tys. zł. Odszukał go pracownik hotelu

Zakaz wywieszania prania w oknach to nie jedyne zmiany w przepisach jakie czekają zarówno mieszkańców jak i turystów odwiedzających „Wieczne Miasto”. Odwiedzających słynne Schody Hiszpańskie czeka zakaz siadania na nich. Przepis dotyczy tylko turystów.

Piloci będą strajkować! Sprawdź, kiedy spodziewać się utrudnień

W Polsce kwestie związane z wywieszaniem prania na balkonach nie są uregulowane prawnie. Są jednak spółdzielnie czy wspólnoty mieszkanie, które takie zapisy umieszczają w swoich regulaminach. Czasami wskazane jest aby pranie wywieszać do wysokości balustrady tak aby widok schnącej bielizny czy ubrań nie raził innych mieszkańców.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze