Mandat za majtki w oknie. Uważaj, co pokazujesz!

2019-08-09 15:37 KaJa
pranie, bielizna, suszenie prania
Autor: archiwum se.pl

Wywieszone pranie na balkonach i tarasach to jeden z najczęstszych widoków jaki towarzyszy mieszkańcom bloków i kamienic. I nie ma w tym nic dziwnego, mokre ubrania najszybciej schną na świeżym powietrzy, a a często w mieszkaniu nie ma miejsca na rozstawienie czy zawieszenie suszarki. Są jednak miejsca gdzie podobne praktyki są niedozwolone.

W Rzymie wprowadzono właśnie zakaz wywieszania prania w oknach. Co ważne, nie jest zabronione suszenie mokrych ubrań na balkonach czy tarasach, chodzi głównie o ty by mokre pranie nie było widoczne z ulicy. Niedozwolone jest również podlewanie roślin na balkonach, które może skutkować kapaniem wody na przechodniów. Kary za złamanie wprowadzonych przepisów nie są małe i wynoszą nawet 100 euro.

Roztargniony Polak zgubił ponad 50 tys. zł. Odszukał go pracownik hotelu

Zakaz wywieszania prania w oknach to nie jedyne zmiany w przepisach jakie czekają zarówno mieszkańców jak i turystów odwiedzających „Wieczne Miasto”. Odwiedzających słynne Schody Hiszpańskie czeka zakaz siadania na nich. Przepis dotyczy tylko turystów.

Piloci będą strajkować! Sprawdź, kiedy spodziewać się utrudnień

W Polsce kwestie związane z wywieszaniem prania na balkonach nie są uregulowane prawnie. Są jednak spółdzielnie czy wspólnoty mieszkanie, które takie zapisy umieszczają w swoich regulaminach. Czasami wskazane jest aby pranie wywieszać do wysokości balustrady tak aby widok schnącej bielizny czy ubrań nie raził innych mieszkańców.

Najnowsze