Wymiana kart płatniczych w PKO BP na ekologiczne. Czy inne banki pójdą w ślady pionierów?
- Zaczynamy na masową skalę wydawać karty płatnicze wykonane z tworzyw z recyklingu. To ważny krok w rozwoju zrównoważonych płatności, które są zgodne z naszym przekonaniem i ze strategią banku. Wierzymy, że karty z tworzyw bardziej ekologicznych staną się nową normą na polskim rynku, już wiele razy zdarzało się, że PKO Bank Polski inspirował inne banki i wyznaczał rynkowe trendy rozwoju. I to nie wszystko - już w niedalekiej przyszłości możemy się spodziewać kolejnych innowacji w obszarze płatności, które poprawią wygodę i bezpieczeństwo płatności kartami w Internecie i zarazem wesprą zieloną transformację, ponieważ docelowo zmniejszą liczbę plastikowych kart płatniczych, jakie mają w portfelach nasi klienci – zadeklarowała cytowana przez telepolis.pl Edyta Tararuj, dyrektor Biura Rozwoju Produktów w Departamencie Produktów Klienta Indywidualnego w PKO Banku Polskim.
Polski bank z długimi tradycjami chce być podwójnie ekologiczny – chodzi nie tylko o „zwykły” plastik z recyklingu ale o plastik z butelek pływających w oceanach. Klienci PKO PB mogą mieć satysfakcję z używania kart, które mogły być kiedyś plastikowa nakrętką w morzu.
Plastik w oceanach to plaga – nowe karty PKO BP symbolicznym sprzeciwem wobec ponurych realiów
Ilość plastiku w oceanach jest porównywalna z wagą wszystkich ryb. Powoduje to cały szereg konsekwencji środowiskowych.
„The Guardian” napisał, że tworzy się zupełnie nowy ekosystem określany przez naukowców jako „plastisfera”. Ten ekosystem zamieszkują organizmy niespotykane w innych miejscach, specjalnie przystosowane do plastikowo-oceanicznego krajobrazu. Bank PKO BP najwyraźniej postanowił się symbolicznie sprzeciwić.