Masz KORONAWIRUSA? Zapłacą ci nawet kilka tysięcy złotych!

2020-02-27 12:32 WSB
Koronawirus, czy Grypa? Czego powinniśmy obawiać się bardziej?
Autor: Pixabay/DarkoStojanovic/Zdjęcie poglądowe Koronawirus, czy Grypa? Czego powinniśmy obawiać się bardziej?

Koronawirus z Chin zbiera swoje śmiertelne żniwo już nie tylko w Azji, ale też i Europie, nieuchronnie zbliżając się do Polski. Do szpitali w naszym kraju trafia coraz więcej osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem i co chwile pojawiają się nieoficjalne informacje o potwierdzonym przypadku. Jak walczyć z koronawirusem? Sposób na skuteczniejszą ochronę znalazły władze jednego z miast w Chinach. Płacą za zgłoszenie się do lekarza, niezależnie, czy wyniki potwierdzą obecność koronawirusa, czy nie.

Czy na koronawirusie można zarobić? Okazuje się, że tak. Osoby z objawami wirusa z Wuhan, które zgłoszą się do lekarza na badania, zostaną sowicie wynagrodzone, niezależnie, czy faktycznie są zarażone niebezpiecznym patogenem. Jak informuje korespondent Polskiego Radia z Chin, Tomasz Sajewicz, za koronawirusa można otrzymać równowartość 500 złotych lub ok. 5600 złotych. Powołując się na agencję Reuters, najniższą kwotę dostają ci, którzy jednak nie są zarażeni koronawirusem, a najwyższą pacjenci z potwierdzoną chorobą. Właśnie w ten sposób władze jednego z miast w Hubei, epicentrum koronawirusa, postanowiły walczyć z rozprzestrzenianiem się zabójczej epidemii.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Koronawirus uderzy w polską turystykę. Szykuje się drożyzna nad Bałtykiem

Warto przypomnieć, że koronawirus od niedawna pojawił się w Europie. Północ Włoch stała się epicentrum europejskiej zarazy wirusa z Chin. Polacy, którzy wracają z Włoch, licznie trafiają do szpitali z podejrzeniem zarażenia koronawirusem. Oficjalnie potwierdzonych przypadków wystąpienia choroby w Polsce jeszcze nie ma, ale nawet sam minister zdrowia Łukasz Szumowski stwierdził, że koronawirus wkrótce dotrze i do Polski.

Najnowsze