wódka

i

Autor: Flickr.com/ free photos wódka

Masz w domu tę wódkę?! Pod żadnym pozorem jej nie pij. GIS wydał ważny komunikat

2021-03-12 18:28

Uważaj na ten alkohol! Główny Inspektorat Sanitarny wydał ważny komunikat. W związku z informacją otrzymaną od konsumenta dotyczącą obecności fragmentu szkła w produkcie Seagram’s Gin, firma Wyborowa SA postanowiła wycofać całą partię tego ginu o pojemności 0,7 l - podał w piątek urząd.

GIS wskazał, że chodzi o partię ginu o numerze 21011371 (jest on widoczny w dolnej części, na tylnej etykiecie butelki). "Nie należy spożywać produktu z partii objętej komunikatem" - ostrzega Inspekcja. Oświadczenie w tej sprawie opublikowała również firma Wyborowa SA. Poinformowano w nim, że "w związku z incydentem w zakładzie produkcyjnym w Zielonej Górze dotyczącym kilkunastu butelek Seagram’s Gin" zarząd firmy zdecydował o wycofaniu ze sprzedaży jednej partii ginu.

"Działania prowadzące do zablokowania całej partii produktu mają charakter prewencyjny, ponieważ istnieje pewne ryzyko, że pojedyncze sztuki produktu (maksymalnie kilkanaście butelek z wycofanej ponad dwudziestotysięcznej partii) mogą zawierać fragmenty szkła, a spożycie produktu z jego zawartością może zagrażać zdrowiu" - zaznaczyła Wyborowa SA.

Firma poinformowała, że analiza przeprowadzona przez wewnętrzny zespół wykazała, że potencjalnie narażonych na uszkodzenie zostało maksymalnie kilkanaście butelek o pojemności 0,7 l i numerze partii produkcyjnej: 21011371, dystrybuowanych wyłącznie na polskim rynku. Producent zapewnił, że o konieczności natychmiastowego wstrzymania sprzedaży i wycofania tej partii produktu zostali poinformowani dystrybutorzy, jak również odpowiednie instytucje. Proces wycofania produktu monitorują organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

SPRAWDŹ: Koniec okresu próbnego! Zatrudnienie od ręki na rok

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze