Popeye fast food

i

Autor: Shutterstock Popeye fast food

Nowość na rynku

McDonald’s i KFC w opałach? Nowy fast foodowy gigant wkracza do Polski

2022-12-05 9:41

W 2023 roku do Polski wkroczy fast foodowy gigant - restauracja Popeyes. Sieć Popeyes ma własną siedzibę w Polsce - konkretnie we Wrocławiu. Jest to globalna marka posiadająca tysiące restauracji na całym świecie.

Nowy gigant fast food wchodzi do Polski! Czy McDonald`s powinien się bać?

Popeyes (a właściwie Popeyes Luisiana Kitchen) to pochodząca z amerykańskiej Luizjany sieć gastronomiczna. Powstała w 1972 roku w Nowym Orleanie.

W 2023 roku pierwsze lokale należące do tej sieci mają pojawić się w Polsce. W planach jest otwarcie 600 restauracji na terenie Polski i Czech. Jak informuje Portal Spożywczy szefem marketingu w Polsce i Czechach został Jakub Aleksandrowicz, który od 6 lat zarządza marketingiem sieci Pasibus.

Popeyes. Gdzie działają lokale sieci gastronomicznej?

Amerykańska sieć gastronomiczna posiada lokale rozmieszczone na całym świecie. Restaurant Brands (spółka zależna firmy) posiada ich aż 3800 na terenie 30 krajów (działa na zasadzie franczyzy). W Europie lokale działają na terenie Wielkiej Brytanii, Rumunii. Szwajcarii i Hiszpanii.

Jakie dania serwuje Popeyes?

Popeyes wyróżnia się wyjątkowym menu w stylu nowoorleańskim, obejmującym pikantnego kurczaka, polędwiczki z kurczaka, smażone krewetki i inne regionalne produkty - informuje Portal Spożywczy.

Sonda
Często jadasz w restauracjach typu fast food?
Pieniądze to nie wszystko - Dariusz Szymczycha
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany