Miało być taniej na stacjach benzynowych. Kierowcy są wściekli!

2022-01-22 14:00
stacja benzynowa
Autor: unsplash.com

W drugiej połowie stycznia wzrosły ceny Pb95 i diesla. Za tankowanie benzyny Pb95 i oleju napędowego kierowcy w drugiej połowie stycznia płacą więcej niż przed tygodniem – poinformował w środę portal e-petrol.pl. Drożejące od początku nowego roku w sprzedaży hurtowej na krajowym rynku ropa naftowa i paliwa powodują, że na stacjach ponownie wzrosły ceny benzyny 95-oktanowej i diesla – podał e-petrol w środowym komentarzu.

"Na szczęście dla kierowców zmiany są niewielkie i w porównaniu do poprzedniego notowania benzyna i olej kosztują o 2 grosze więcej - 5,74 oraz 5,79 zł/l. Dwugroszowa zmiana dotyczy również średniej ogólnopolskiej ceny autogazu, który potaniał do poziomu 3,11 zł/l" – podkreślił portal.

Obecnie zakup litra benzyny Pb95 kosztuje najmniej w Wielkopolsce i w województwie świętokrzyskim - 5,69 zł/l. W drugim z wymienionych regionów z ceną 5,73 zł/l najtańszy jest też olej napędowy. 

Katowice: Ukradł 160 litrów paliwa

Na Opolszczyźnie natomiast w najniższych cenach w Polsce można tankować LPG, za które płaci się tam 3,05 zł/l.

Najwyższe ceny benzyny 95-oktanowej e-petrol.pl zarejestrował na Mazowszu i Pomorzu, gdzie średnio za jej litr płaci się 5,77 zł/l. Na Opolszczyźnie i Podlasiu najdroższy jest diesel, który kosztuje tam 5,82 zł/l. W województwie zachodniopomorskim najwięcej płaci się za tankowanie autogazu - 3,16 zł/l.

Sonda
Czy ceny paliw są ciężkie do zniesienia?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze