stacja benzynowa

i

Autor: unsplash.com

Miało być taniej na stacjach benzynowych. Kierowcy są wściekli!

2022-01-22 14:00

W drugiej połowie stycznia wzrosły ceny Pb95 i diesla. Za tankowanie benzyny Pb95 i oleju napędowego kierowcy w drugiej połowie stycznia płacą więcej niż przed tygodniem – poinformował w środę portal e-petrol.pl. Drożejące od początku nowego roku w sprzedaży hurtowej na krajowym rynku ropa naftowa i paliwa powodują, że na stacjach ponownie wzrosły ceny benzyny 95-oktanowej i diesla – podał e-petrol w środowym komentarzu.

"Na szczęście dla kierowców zmiany są niewielkie i w porównaniu do poprzedniego notowania benzyna i olej kosztują o 2 grosze więcej - 5,74 oraz 5,79 zł/l. Dwugroszowa zmiana dotyczy również średniej ogólnopolskiej ceny autogazu, który potaniał do poziomu 3,11 zł/l" – podkreślił portal.

Obecnie zakup litra benzyny Pb95 kosztuje najmniej w Wielkopolsce i w województwie świętokrzyskim - 5,69 zł/l. W drugim z wymienionych regionów z ceną 5,73 zł/l najtańszy jest też olej napędowy. 

Katowice: Ukradł 160 litrów paliwa

Na Opolszczyźnie natomiast w najniższych cenach w Polsce można tankować LPG, za które płaci się tam 3,05 zł/l.

Najwyższe ceny benzyny 95-oktanowej e-petrol.pl zarejestrował na Mazowszu i Pomorzu, gdzie średnio za jej litr płaci się 5,77 zł/l. Na Opolszczyźnie i Podlasiu najdroższy jest diesel, który kosztuje tam 5,82 zł/l. W województwie zachodniopomorskim najwięcej płaci się za tankowanie autogazu - 3,16 zł/l.

Sonda
Czy ceny paliw są ciężkie do zniesienia?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze