Miedziowe Centrum Zdrowia – najlepszy szpital na Dolnym Śląsku

i

Autor: Materiały Prasowe

Miedziowe Centrum Zdrowia – najlepszy szpital na Dolnym Śląsku

2020-03-03 9:38

Miedziowe Centrum Zdrowia w Lubinie zostało uznane za najlepszą placówkę medyczną w województwie dolnośląskim w 16. edycji Ogólnopolskiego Rankingu Szpitali od lat przygotowywanego przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ). Szpital z Lubina znalazł się na trzecim miejscu w Polsce wśród placówek medycznych poziomu II i na dziewiątym miejscu w „Złotej Setce” rankingu ogólnopolskiego.

– To na pewno duży sukces, sukces całego naszego zespołu – powiedział Piotr Milczanowski, prezes zarządu MCZ S.A., który odebrał nagrodę podczas uroczystości ogłoszenia wyników w Warszawie. – Na pewno mamy ogromną satysfakcję. Pracowało na to bardzo wiele osób. Chcemy utrzymać wysoki poziom naszej placówki, naszą markę. To bardzo ważne dla mieszkańców, dla pracowników KGHM Polska Miedź S.A. – dodał.

JAKOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO

Celem rankingu jest pomoc w ocenie poziomu usług medycznych w konkretnych placówkach służby zdrowia. Sprawne funkcjonowanie systemu ochrony zdrowia jest jednym z najistotniejszych filarów rozwoju Polski. Jakość i bezpieczeństwo leczenia od lat pozostają też jednym z głównych tematów debaty publicznej. W ramach projektu poruszono także tematy ważne z perspektywy państwa i obywateli, rozmawiano o roli pacjenta w systemie opieki zdrowotnej i inwestycjach w zdrowie, a także poinformowano o tym, co ważnego dzieje się w branży oraz poza nią, co może mieć dla niej znaczenie. Dla zapewnienia jakości danych autorem i partnerem Rankingu Szpitali jest Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.

– To wielki sukces, z jednej strony spółki KGHM, którą reprezentuję, z drugiej Miedziowego Centrum Zdrowia, które od lat wspieramy i w istotnym stopniu dokładamy się do budżetu szpitala – powiedział Piotr Chęciński, dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej KGHM Polska Miedź S.A. Ogłoszenie wyników Rankingu Szpitali 2019 połączone zostało z panelem dyskusyjnym „Cyfryzacja Szpitali – jak rozwiązania e-medycyny i cyfryzacja systemu ochrony zdrowia przyczyniają się do poprawy jakości i pomagają oszczędzać pieniądze”.

PÓŁ WIEKU OPIEKI MEDYCZNEJ NAD GÓRNIKAMI

Historia służby zdrowia związanej z przemysłem miedziowym jest prawie tak długa jak historia KGHM. Jej rozwój rozpoczął się w 1964 r. Przed tym rokiem w kopalniach rud miedzi działały jedynie dwa Zakłady Leczniczo-Zapobiegawcze przy Kopalniach: „Lena” w Wilkowie i „Konrad” w Iwinach. Z dniem 1 października 1993 r. ze struktur KGHM Polska Miedź S.A. wyodrębniono oddział o nazwie: Zakład Technicznej Obsługi Obiektów Przemysłowej Służby Zdrowia w Lubinie. Statutowym zadaniem tej jednostki było przede wszystkim administrowanie i utrzymanie we właściwym stanie technicznym budynków oraz urządzeń technicznych i medycznych obiektów, przeznaczonych do działalności leczniczej, pomocniczej i administracyjnej przemysłowej służby zdrowia. Równolegle z Zakładem działał Górniczo-Hutniczy Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej, będący jednostką budżetową, organizacyjnie podlegającą bezpośrednio wojewodzie legnickiemu, przynależącą do ogólnopolskiego systemu zakładów opieki zdrowotnej. W zakresie działalności merytorycznej tworzył on własny system funkcjonalny, z nadzorem odwoławczym pozostającym w gestii ministra zdrowia. Organem zarządzającym tej jednostki była składająca się z 15 członków Rada GHSZOZ oraz jej zarząd.

Miedziowe Centrum Zdrowia – najlepszy szpital na Dolnym Śląsku

i

Autor: Materiały Prasowe, Materiały prasowe

DYNAMICZNY ROZWÓJ USŁUG

Z dniem 1 września 1995 r. w wyniku połączenia obu tych jednostek utworzono Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej o nazwie „MIEDZIOWE CENTRUM ZDROWIA” S.A. w Lubinie. Podmiot ten został powołany do prowadzenia działalności zdrowotnej, jaką wykonywał jego poprzednik, Górniczo–Hutniczy Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej, wspierany przez Zakład Technicznej Obsługi Obiektów Przemysłowej Służby Zdrowia w Lubinie.

„MCZ” S.A. na bazie przejętego majątku i w oparciu o zatrudnioną we wspomnianych powyżej jednostkach kadrę medyczną i techniczną rozpoczął świadczenie usług medycznych obejmujących profilaktyczną opiekę zdrowotną, poradnictwo specjalistyczne, podstawową opiekę zdrowotną, diagnostykę laboratoryjną i obrazową oraz opiekę szpitalną, adresowaną przede wszystkim do pracowników KGHM Polska Miedź S.A. Kolejne lata funkcjonowania „MCZ” S.A. niosą za sobą dynamiczny rozwój w zakresie oferty usług medycznych, m.in. poprzez powołanie do życia nowych oddziałów szpitalnych: gastroenterologicznego, onkologicznego oraz diabetologicznego.

CORAZ WYŻSZE STANDARDY

Powstały nowe pracownie specjalistyczne będące odpowiedzią na oczekiwania i potrzeby społeczne. Należą do nich pracownie: hemodynamiki, mammografii, tomografii komputerowej oraz rezonansu magnetycznego. „MIEDZIOWE CENTRUM ZDROWIA” S.A. wychodzi także ze swoją ofertą medyczną poza społeczność związaną z przemysłem miedziowym. W celu zaspokojenia potrzeb pacjentów kierownictwo „MIEDZIOWEGO CENTRUM ZDROWIA” S.A. w Lubinie podjęło decyzję o stałym doskonaleniu standardu jakości usług. W tym celu sformułowane zostały misja oraz polityka jakości. Misja MCZ to: „Twoje zdrowie naszą sprawą. Zadowolony pacjent to dla nas najlepsza reklama”.

Partnerem materiału jest KGHM POLSKA MIEDŹ S.A.

 

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze