Polski złoty

i

Autor: SHUTTERSTOCK Kursy walut [27.05.2022]. Złoty wyraźnie się umacnia. Ile kosztuje euro i frank szwajcarski?

Finanse

Miliony na nagrody w PFRON. Za co urzędnicy otrzymali ogromne pieniądze?

2023-05-31 14:08

Pracownicy Biura Pełnomocnika Rządu do spraw Osób Niepełnosprawnych i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) w 2022 roku otrzymali nagrody w łącznej wysokości ponad 4,5 miliona złotych - podaje tvn24.pl. Takie dane miało przekazać Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej na prośbę posłanki Iwony Hartwich. Za co takie wyróżnienia?

Nagrody w PFRON

Jak podaje tvn24.pl pracownicy PFRON mogli liczyć na spore nagrody od swojego pracodawcy. Zapytanie w tej sprawie do resortu rodziny i polityki społecznej wysłać miała posłanka Iwona Hartwich, która to jest żywo zainteresowana rozmaitymi kwestiami dotyczącymi osób niepełnosprawnych. Odpowiedzi na jej pytania mogą wywoływać zaskoczenie. Dlaczego? Okazuje się bowiem, że w 2022 roku na nagrody w PFRON przeznaczono środki w wysokości 3 648 181,75 zł. Wzięto pod lupę także wydatki na premie dla pracowników zatrudnionych w Biurze Pełnomocnika Rządu do spraw Osób Niepełnosprawnych. Jak podaje tvn24.pl, w  okresie od 1 stycznia 2022 roku do 31 grudnia 2022 roku pracownikom Biura Pełnomocnika Rządu do spraw Osób Niepełnosprawnych wypłacono premie w wysokości 112 099,33 zł. Ponadto pracownikom Biura Pełnomocnika Rządu do spraw Osób Niepełnosprawnych wypłacono nagrody w wysokości 854 700,00 zł.

Za co takie premie i nagrody? Z wyjaśnień resortu przytoczonych przez tvn24.pl wynika, że premia jest obligatoryjnym składnikiem wynagrodzenia pracowników zatrudnionych na stanowiskach pomocniczych, robotniczych i obsługi. Podobnie jest z nagrodami. Przepisy prawa przewidują obligatoryjne utworzenie dla członków korpusu służby cywilnej i dla pracowników niebędących członkami korpusu służby cywilnej funduszu nagród w wysokości 3 procent planowanych wynagrodzeń osobowych z przeznaczeniem na nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej.

Sonda
Czy niepełnosprawni powinni otrzymywać większą pomoc od państwa?
Pieniądze to nie wszystko LINK4
Najnowsze