Statystyczny rolnik zalegał ze spłatą zobowiązań 876 dni

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Statystyczny rolnik zalegał ze spłatą zobowiązań 876 dni

Miliony dla gmin, w których funkcjonowały PGR-y. "Przeciwdziałanie nierównościom"

2020-10-19 17:00

250 mln złotych z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 trafi do gmin, w których funkcjonowały niegdyś państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej - przewiduje projekt uchwały Rady Ministrów. Pieniądze na rachunki samorządów mają jeszcze trafić w grudniu 2020 r. Celem jest wsparcie inwestycji lokalnych.

Program pomocy dla miejscowości, w których były PGR-y, zapowiedział w połowie września premier Mateusz Morawiecki. W poniedziałek został opublikowany projekt uchwały Rady Ministrów. Zgodnie z propozycją do gmin, na których funkcjonowały PGR-y, skierowane zostanie dodatkowe wsparcie finansowe w wysokości 250 mln zł. Źródłem finansowania ma być Fundusz Przeciwdziałania COVID-19. Projekt zasięgiem obejmuje ok. 600 gmin.

Jak przygotować kosztorys dla banku? Doradca finansowy Murator FINANSE

W uzasadnieniu do projektu wyjaśniono, że wsparcie w szczególności obejmować będzie m.in. rozbudowę infrastruktury kanalizacyjnej czy drogowej. Autorzy projektu liczą, że propozycja przyczyni się m.in. do przeciwdziałania nierównościom społecznym, budowy infrastruktury społecznej, a także poprawy życia mieszkańców.

CZYTAJ TAKŻE: Nowy program wsparcia dla przedsiębiorców. Zgłoszenia tylko do 30 listopada!

Projekt uchwały, który przewiduje wsparcie dla popegeerowskich miejscowości, został opublikowany 29 lat po uchwaleniu ustawy, na mocy której PGR-y zostały zlikwidowane.

Najnowsze