Bełchatów: Zbliża się termin opłaty za podatki. Kiedy i jak uiścić wpłaty?

i

Autor: Pixabay/ jarmoluk Bełchatów: Zbliża się termin opłaty za podatki. Kiedy i jak uiścić wpłaty?

Minister finansów ujawnił, czy wzrosną podatki. Wielu będzie niezadowolonych

2021-03-15 14:30

W poniedziałek podczas spotkania z mediami, minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński, został zapytany o rządowe plany podniesienia podatków CIT, VAT, a także PIT. Jego odpowiedź była definitywna i mogła nie spodobać się dużej grupie obywateli. Szczególnie tym, którzy oczekiwali dodatkowego opodatkowania zamożniejszej, lepiej zarabiającej części społeczeństwa.

Podczas spotkania z dziennikarzami Kościński był pytany, czy podtrzymuje stanowisko, że w tym roku nie będzie nowych albo wyższych podatków, oraz czy ta zasada zostanie utrzymana w przyszłym roku. Media donoszą bowiem, że w ramach Nowego Ładu rząd mógłby podwyższyć kwotę wolną od podatku do 30 tys. zł i zwolnić z PIT emerytury do kwoty 2,5 tys. zł, ale w związku z tym mógłby też wyżej opodatkować np. klasę średnią.

Czytaj też: UOKiK ostro sprzeciwia się wprowadzeniu ujemnego oprocentowania kont i lokat

- Jak najbardziej z naszego punktu widzenia, Ministerstwa Finansów, oczywiście pracujemy nad tym, aby wyrównać aby wszyscy płacili równo podatki, aby był sprawiedliwe. Więc gdzie możemy, to uszczelniamy, ale nie ma planu, aby podwyższyć podatek CIT, czy VAT, czy PIT. Nad tym nie pracujemy - zapewnił minister.

Rząd nie przewiduje podwyżek podatków CIT, VAT, ani PIT, wiele osób może być niezadowolonych

Pytany był także, czy budżet byłoby stać na wprowadzenie kwoty wolnej od podatku w wysokości 30 tys. zł i wskazane zwolnienia dla emerytur.

- Jak najbardziej (...), o ile będziemy to robić. - powiedział. Dodał, że należy jednak poczekać na przedstawienie Nowego Ładu.

Zobacz również: Nowe składki ZUS. Przedsiębiorcy chcą negocjować z rządem

W sobotę PiS przedstawił 10 głównych haseł Nowego Ładu, programu partii, który w całości ma zostać zaprezentowany w sobotę 20 marca. Zgodnie z zapowiedzią, Nowy Ład - czyli program partii na czas po epidemii koronawirusa - ma się składać z następujących obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca-godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska - nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia-czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze