Dodatkowa emerytura

15. emerytura została już wypłacona?! Zaskakująca wypowiedź minister Maląg

2023-01-16 4:34

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg szczerze o 15. emeryturze wypłacanej w 2023 roku. Minister mówi wprost, że seniorzy tak naprawdę 15. emeryturę już dostali. Szefowa resortu obrazuje, pod jaką postacią świadczenie już rzekomo trafiło do seniorów. Niektórzy mogą mocno się zdziwić.

15. emerytura została już wypłacona?

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg w programie "Pieniądze to nie wszystko" odpowiedziała na pytanie dotyczące wypłat 15. emerytury w 2023 roku. Odpowiedź może zaskoczyć wielu zainteresowanych tym tematem, czyli samych seniorów. Okazuje się, że zdaniem pani minister, seniorzy takie świadczenie już dostali. Czyżby grupa ponad 9 mln osób (tylu mamy w Polsce emerytów) coś przeoczyła?

Odpowiedź pani Marleny Maląg jest następująca: "Odpowiadając przewrotnie, przez zmiany, które już zostały wprowadzone, tzn. przez kwotę wolną od podatku i obniżenie podatków od lipca ubiegłego roku, na tym rozwiązaniu skorzystało 91 proc. emerytów, co przyczynia się do tego, że rocznie w portfelach emerytów zostaje ok. 2050 zł. Ponadto emeryci, którzy pobierają świadczenia do 2500 zł, nie mają naliczonego podatku. Gdybyśmy tak chcieli powiedzieć, to tą 15-stą emeryturę zrealizowaliśmy".

Zatem należy rozumieć, że w podobnej formie można ewentualnie spodziewać się świadczenia i w tym roku. Na dodatkową wypłatę emerytury (nawet rzędu najniższego świadczenia) w postaci 15. emerytury jako odrębnego świadczenia, które po prostu wpłynie im na konto tak jak 13. emerytura, raczej seniorzy nie mają co liczyć.

Sonda
15. emerytura to dobry pomysł?
Pieniądze to nie wszystko Marlena Maląg

Ekonomista ostrzega: TA grupa dostanie po kieszeniach najmocniej.

Posłuchaj, czy do niej należysz!

Listen on Spreaker.
Najnowsze