Minister Tchórzewski: Nie wzrosną ceny energii dla gospodarstw domowych

2018-10-26 16:31
Krzysztof Tchórzewski
Autor: Artur Hojny/Super Express Krzysztof Tchórzewski, minister energii

Rachunki za energię elektryczną gospodarstw domowych, których dochód mieści się w pierwszym progu podatkowym, nie będą wyższe w 2019 r. niż w roku obecnym - poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski. Oznacza to brak podwyżek cen prądu dla osób zarabiających poniżej 85 528 złotych rocznie.

- Wobec przekłamań i niedomówień o możliwych podwyżkach cen energii – informuję, że polskie rodziny, których roczny dochód mieści się w pierwszym progu podatkowym, nie będą płacić wyższych rachunków za prąd dostarczony w 2019 roku w porównaniu z rokiem 2018 – czytamy wypowiedź szefa resortu energii na oficjalnym profilu na Twitterze Ministerstwa Energii. 

Przypomnijmy, że minister Tchórzewski w rozmowie PAP w połowie miesiąca podkreślał, że polskie rodziny czeka podwyżka rachunków za energię nie większa niż 5 proc. Wyższe ceny szef resortu energii określił wówczas mianem "społecznie niedopuszczalnych". - Państwo zadba o to, by te ewentualne wzrosty nie były większe - zadeklarował.

Do końcu roku ministerstwo planuje przygotowanie programu wsparcia dla obywateli i odbiorców przemysłowych. Ma to być osłona dla odbiorców prądu w przypadku zaistnienia konieczności podwyżki cen energii związanej z rosnącymi kosztami uprawnień do emisji CO2.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze