Konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego 24.02.2021. Nowe obostrzenia [RELACJA NA ŻYWO]

i

Autor: Fot. Adam Guz/ Instagram KPRM Konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego 24.02.2021. Nowe obostrzenia [RELACJA NA ŻYWO]

Minister zdrowia ostrzega. Będą mandaty za wyjście z domu w Sylwestra

2020-12-29 10:13

Tegoroczny Sylwester będzie inny niż wszystkie. A to z powodu obostrzeń wprowadzanych przez koronawirusa. Podczas gdy cały kraj czeka ma szczepionkę na covid-19, wciąż trzeba zachować środki ostrożności. Aby noworoczna zabawa nie przerodziła się w ognisko pandemii, minister zdrowia zapowiedział surowe kary za łamanie sylwestrowych obostrzeń. - Będą mandaty za wychodzenie w sylwestra. Nie podniesiemy się, jeśli trzecia fala się rozwinie - powiedział na antenie Radia ZET Adam Niedzielski.

Sylwester 2020 upłynie pod znakiem koronawirusa i obostrzeń. Za nieposłuszeństwo będą grozić surowe kary. Minister Zdrowia Adam Niedzielski potwierdził, że za wychodzenia na zewnątrz podczas sylwestra będą wystawiane mandaty!

- Policja po każdej interwencji może sporządzić wniosek o postępowanie administracyjne, a tam wymierzona jest kara do 30 tys. złotych i jest egzekwowana z konta w ciągu 7 dni. Dopiero potem można się odwołać – powiedział minister na antenie Radia ZET.

Jak dodał, wbrew powszechnej opinii nie zostanie wprowadzona żadna godzina policyjna, tylko ograniczenia w przemieszczaniu się.

- Mamy konstytucję, art.52, który wprowadza możliwość ograniczenia ustawą swobody poruszania się. Ustawa o zwalczaniu i zapobieganiu chorobom zakaźnym ma art. 46 a następnie jest rozporządzenie – dodał Niedzielski.

Wyciągi narciarskie MOGĄ działać. Kuriozalna POMYŁKA rządu!

Minister dodał, że zdaje sobie sprawę, że wszyscy mają już dość, ale chodzi o to, aby powstrzymać trzecią falę pandemii, która mogłaby wybuchnąć po większej liczbie interakcji w święta. Według szefa resortu zdrowia, jeśli na początku roku liczba zakażeń będzie stabilna, to od 17 stycznia kraj powinien wracać do normalności.

Smog przenosi koronawirusa?! Zaskakujące wyniki badań krakowskiego naukowca

- Noc sylwestrowa to szczególny dzień w roku. Każdy z nas chce go spędzić w gronie przyjaciół i rodziny. W obecnej sytuacji jednak wszelkiego typu imprezy i zgromadzenia stwarzają niezwykle groźne warunki do dalszej transmisji koronawirusa. A co za tym idzie, są bardzo niebezpieczne dla nas i naszych bliskich. Dlatego zostań w domu i nie organizuj imprez i spotkań towarzyskich poza gronem domowników. Podobnie jak inne liczne kraje europejskie, również Polska wprowadza ograniczenia w tym dniu. Z 31 grudnia 2020 r. na 1 stycznia 2021 r. w godzinach od 19:00 do 6:00 w całym kraju obowiązuje zakaz przemieszczania się. Wyjątkiem będą m.in. niezbędne czynności służbowe oraz inne wskazane w rozporządzeniu - podało Ministerstwo Zdrowia.

Sonda
Jak spędzisz Sylwestra 2020/2021?

Nowe zasady bezpieczeństwa będą obowiązywały od 28 grudnia 2020 r. do 17 stycznia 2021 r., czyli do końca przerwy szkolnej. Co się zmieni?

 • Ponowne ograniczenie funkcjonowania galerii handlowych – otwarte pozostają m.in. sklepy spożywcze, z książkami i prasą, drogerie, apteki, a także wolnostojące wielkopowierzchniowe sklepy meblowe
 • Ograniczenie funkcjonowania hoteli – dostępne dla służb mundurowych, medyków, pacjentów szpitali specjalistycznych, ośrodków COS. Wyjątkiem są również hotele pracownicze.
 • Zamknięte stoki narciarskie
 • Infrastruktura sportowa dostępna tylko w ramach sportu zawodowego
 • 10 dniowa kwarantanna dla przyjeżdżających do Polski transportem zorganizowanym
 • Zakaz przemieszczania się osób poniżej 16. roku życia bez opieki rodzica lub prawnego opiekuna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 -16:00 (wyjątkiem są półkolonie)
 • Ograniczenia w transporcie zbiorowym
 • Ograniczenia w miejscach sprawowania kultu religijnego – max. 1 os./15m2
 • Udział w zgromadzeniach – max. 5 osób
 • Zakaz organizacji wesel, komunii i konsolacji
 • Zamknięte siłownie, kluby fitness i aquaparki
 • Ograniczenie w sklepach – max. 1 os./15m2
 • Godziny dla seniorów – od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-12:00
 • Zamknięte restauracje. Posiłki wyłącznie na wynos lub dowóz
 • Żłobki i przedszkola funkcjonują bez zmian
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze