Monika Morawiecka odeszła z pracy w PGE. Kuzynka premiera miała bardzo ważne stanowisko

2021-11-24 22:52
Monika Morawiecka
Autor: ART SERVICE Monika Morawiecka

Po 15 latach pracy w Grupie PGE (Polska Grupa Energetyczna) Monika Morawiecka, kuzynka premiera Mateusza Morawieckiego, postanowiła zmienić pracę. Przez ostatnie lata była prezesem spółki PGE Baltica.

O swojej decyzji, czyli rezygnacji ze stanowiska prezesa spółki PGE Baltica, Monika Morawiecka poinformowała w serwisie LinkedIn. Stwierdziła, że jej podróż w PGE dobiegła końca. – Ta podróż nie byłaby możliwa bez wszystkich fantastycznych ludzi, których spotkałam po drodze. Miałam okazję uczyć się i współpracować z jednymi z najlepszych i najzdolniejszych, którym zawsze będę wdzięczna – napisała.

Premier Morawiecki w 4 dni odwiedził 7 państw. Będą kolejne podróże

Sedno Sprawy - Władysław Kosiniak-Kamysz

Pierwszy o sprawie poinformował portal wnp.pl. Nie wiadomo jeszcze, jakie są dalsze plany zawodowe kuzynki szefa rządu Mateusza Morawieckiego. W swoim wpisie pochwaliła się tylko dotychczasowymi sukcesami: podczas zarządzania PGE Baltica załoga przedsiębiorstwa wzrosła z 15 do 70 osób.

Tarcza antyinflacyjna - szczegóły. Co z bonem energetycznym?

W PGE Baltica Morawiecka zarządzała procesami budowy farm wiatrowych na Bałtyku. Zanim awansowała na to stanowisko w 2019 r., w Grupie PGE była m.in. dyrektorem Departamentu Strategii. Jak informuje wnp.pl, w latach 2013-2018 była członkiem Rady Zarządzającej Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej (PKEE). Jeszcze wcześniej pracowała w firmach doradczych, realizując zadania w sektorze elektroenergetycznym, gazowym i ciepłowniczym.

Sonda
Czy obecna drożyzna wpłynęła na twoje życie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze