Mateusz Morawiecki

i

Autor: ART SERVICE/SUPER EXPRESS Mateusz Morawiecki

Dobra rada premiera

Premier Morawiecki: emeryci, skorzystajcie z najlepszych ofert banków, żeby chronić oszczędności

2022-07-23 22:19

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę 23.07. spotkał się z mieszkańcami Wejherowa w woj. pomorskim. Po przemówieniu premiera uczestnicy spotkania mogli zadawać pytania. Jedno z nich dotyczyło inflacji. - Rozmawialiśmy z kierownictwem banków w Polsce, by jak najszybciej zmieniły oprocentowania lokat, aby pieniądze były chociaż częściowo chronione przed inflacją - powiedział premier.

Premier Mateusz Morawiecki uczestniczył w sobotę w spotkaniu z mieszkańcami Wejherowa. Po wystąpieniu szefowi rządu można było zadawać pytania. Młody chłopak zapytał premiera o to, co zrobić, żeby zabezpieczyć oszczędności przed inflacją.

Premier zachęca do lokowania środków w bankach

Premier wskazał, że oszczędności trzymane są przede wszystkim w bankach, w których - jak zauważył - oprocentowanie kredytu bardzo szybko rośnie a "oprocentowanie depozytów stoi niemal w miejscu" - podkreślił. Dodał, że "dwa miesiące temu dokonaliśmy interwencji na tym rynku". Podkreślił, że "rozmawialiśmy z kierownictwem banków w Polsce, aby jak najszybciej zmieniły oprocentowanie, aby było chociaż częściowo chronione przed inflacją" - zapewniał premier.

Wydatki, które mają emeryci pochłaniają więcej środków ze względu na inflację - ocenił premier. Podpowiedział seniorom, aby spojrzeli na oferty swoich banków, "oferty polskich banków", w których - jego zdaniem - "pojawiają się dużo lepsze oferty", z których emeryci powinni skorzystać, żeby "ochronić swoje oszczędności" - tłumaczył Morawiecki

Morawiecki zapewnił zebranych mieszkańców Wejherowa, że "poprzez naszą politykę walczymy z tą inflacją". Dodał, że Donald Tusk chciał, by został wprowadzony "scenariusz turecki". "Tam inflacja wynosi 80 proc." - podkreślił Morawiecki. "Dlatego nie słuchamy fałszywych proroctw, złych rad, które płyną z tamtej strony, bo to są rady, które mają doprowadzić do zapaści. To są rady Tuska. To wilk w owczej skórze" - ocenił premier.

Pieniądze to nie wszystko Przemysław Daca
Sonda
Czy rozważasz założenie lokaty w banku?
Najnowsze