Tarcza Antykryzysowa. Kto otrzyma pomoc?

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne

Nowa tarcza antykryzysowa. Dla kogo 5 tys. złotych? Morawiecki przedstawił szczegóły

2021-04-01 11:36

Tarcza Antykryzysowa przedłużona o miesiąc - nowa pomoc finansowa w kwietniu. - Chcemy uruchomić kolejne środki do 30 mld zł dla przedsiębiorstw i objąć pomocą kolejne kody PKD. Dotychczasowe wsparcie dla przedsiębiorców to ponad 200 mld zł - powiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Tarcza Antykryzysowa dla 60 branż - w tym 16 nowych- Chcemy uruchomić kolejne środki do 30 mld zł, żeby ratować przedsiębiorstwa" - powiedział premier zapowiadając, że pomoc zostanie rozszerzona na kolejne kody PKD obejmujące branże dotknięte lockdownem. "To walka o zdrowie i życie Polaków" - podkreślił. Jak powiedział Morawiecki, "dotychczasowe wsparcie dla przedsiębiorców to ponad 200 mld zł". - To wszystko zostało zaabsorbowane w ramach różnego rodzaju programów finansowych wsparcia bezpośrednio z budżetu państwa i przez instytucje podlegające państwu  - zaznaczył premier.

- Pandemia nie odpuszcza i dlatego uruchamiamy nowe programy. Miejsca pracy, miejsca pracy i jeszcze raz miejsca pracy - powiedział Morawiecki. Jak dodał, skuteczność polskich programów pomocowych potwierdził ostatnio Eurostat pokazując, że Polska ma najniższy poziom bezrobocia w środku trzeciej fali pandemii ze wszystkich państw europejskich.

Dobra wiadomość dla emerytów. Od dziś ruszyły wypłaty przedświątecznych emerytur

Super Raport 31.03 (Goście: Stanisław Karczewski - senator PiS, Wojciech Konieczny - senator Lewicy) Sedno Sprawy: Adrian Zandberg

- Drugi kwartał będzie krytyczny i mam nadzieję, że pod koniec kwietnia już będziemy mogli pokazać pozytywne efekty działania tarcz finansowych - powiedział premier. Dodał, że to jest tarcza wiosenna, która ma zwiastować odbudowę. - Ona przeznacza następne dziesiątki miliardów złotych na ratowanie polskich przedsiębiorców, na przechowanie przez nich kapitału doświadczeń, rynku, klientów po to, żeby później mogli mocno odbić się i funkcjonować w normalniejszych czasach - mówił.

Zdaniem premiera już w czerwcu, lipcu i sierpniu możemy się spodziewać w gospodarcze co najmniej tak silnego odbicia, jak rok temu. - Jest to możliwe, trzeba dotrwać do tego czasu (...). Tarcza antykryzysowa, którą dzisiaj przedstawiamy, na pewno bardzo mocno w tym pomoże - dodał.

Najnowsze