W czerwcu ustawa podnosząca kwotę wolną od podatku

i

Autor: AP/Francisco Seco

Morawiecki: w czerwcu ustawa podnosząca kwotę wolną od podatku

2021-05-28 10:19

W czerwcu przedstawimy projekt ustawy ws. podwyższenia kwoty wolnej od podatku - przekazał w piątek premier Mateusz Morawiecki. Ocenił ponadto, że w najbliższych miesiącach produkcja przemysłowa w kraju powinna być "znakomita".

- Mamy w kwietniu rekordową produkcję przemysłową na poziomie ponad 44 proc. - powiedział w piątek Mateusz Morawiecki podczas wizyty w gminie Karczew. Premier wskazał, że jest to odbicie po zeszłym roku, ale i tak przez najbliższe miesiące "będziemy obserwowali znakomite wyniki produkcji przemysłowej".

Mateusz Morawiecki dodał, że polska gospodarka jest u progu wyjścia z czasów pandemii COVID-19. - W najbliższym czasie przedstawimy dobre, bardzo dobre warunki funkcjonowania tej gospodarki w kontekście Polskiego Ładu w szczegółach. Chcemy już w czerwcu wyjść z ustawą, która daje kwotę wolną od podatku jedną z najwyższych w Europie, a była jedną z najniższych w Europie - powiedział premier i wskazał, że po zmianach kwota wolna od podatku w Polsce będzie wyższa niż we Francji, Hiszpanii, we Włoszech czy w Danii.

Znikają kolejne obostrzenia związane z koronawirusem

Premier odniósł się również do kwestii Polskiego Ładu. - To po COVID-19 nowa propozycja tworzenia setek tysięcy nowych, wysokopłatnych miejsc pracy, na których cała nasza gospodarka będzie oparta - powiedział Mateusz Morawiecki.

Szef rządu przyznał, że wyjście w świat po COVID-19 musi się odbyć "państwowym dopalaczem i z państwowym wsparciem w postaci rożnego rodzaju polityk". Jak mówił, chodzi m.in. o wsparcie kredytowe, eksportowe, finansowanie ekspansji zagranicznej, utrzymanie finansowania wsparcia prototypów, wsparcie badań i rozwoju, korzystne rozliczanie badań oraz Estoński CIT.

Sonda
Czy najbogatsi powinni płacić wyższy podatek?

Polski Ład popiera także Jarosław Gowin. Wicepremier powiedział, że popiera nowe rozwiązania podatkowe zawierające kwotę wolną od podatku na bardzo wysokim pułapie i oznaczające, że 18 mln Polaków zapłaci niższe podatki. W czwartek w rozmowie z Polsat News dodał, że program musi zostać uzupełniony o ulgę dla klasy średniej.

- Umówiliśmy się z partnerami z Prawa i Sprawiedliwości na propozycję Porozumienia, aby osoby zatrudnione na umowę o pracę zarabiające do 13 tys. zł nie zapłaciły wyższego podatku - powiedział Gowin.

Nie muszą oddawać więcej, niż pożyczyli. Ważny wyrok dla Frankowiczów

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany